Kansanedustajien

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200712156988563_uu.shtml

riittääkö yleisen linjan mukaan n. 20€/kk vai nousseeko enemmän. Kovat neuvottelut varmaan käydään.
2201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Edustajienne palkat nousevat n. 500 €/kk.
Nousu on odotettavissa sillä sellaistahan ei uusille edustajillenne ole vielä tullut ja Helsingissä on ryyppääminen ja rellestäminen kallista. Jotkut taksikuskit ovat vielä niin vittumaisia etteivät aja aamuyöstä huoraravintoloista otettuja kansanedustelijoitanne eduskunnan taksikortilla vaan maksattavat piruuttaan matkan itse edustelijalla.

Äänestä

päättämään myös työttömien ja eläkeläisten tulojen korotuksista, jospa ne valitukset pienistä tuloista sitten loppuisivat.
Ainakin kansanedustajat ovat olleet suhteellisen tyytyväisiä…

Äänestä

Kommentoi aloitusta


palkat nousevat… kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200712156988563_uu.shtml

riittääkö yleisen linjan mukaan n. 20€/kk vai nousseeko enemmän. Kovat neuvottelut varmaan käydään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu