Kaverini 7v tyttö katsoi äitinsä kanssa 45min ohjelmaa jossa käsiteltiin kuinka tietyissä maissa kohdellaan hevosia ja oli sanonut : "Noi homot pitäis tappaa!!"
Vaikka kamalaa puhetta noin pieneltä niin aivan samaa mieltä ollaan äitinsä kanssa!
kuole homo
6
1239
Vastaukset
- punapää-mää
Ai ne hevoset pitäis tappaa, vai niitä pitävät ihmiset? Aika julmaa maailmankuvaa viljellään lähipiirissäsi. Toiseksi kiinnitin huomiota sanan homo käyttöön, olivatko hevosia kaltoinkohtelevat homoseksuaaleja, vai käytettiinkö homoa haukkumasanana? Vai jopa homous oli kriteeri tappamiselle.
- blondi-72hki
tyttö tarkoitti niitä kiduttajia eikä oo homofobinen tms ja tuo on vaan lapsen suusta joten ei tarvitse hermoilla ;)
- Lumipeippo
blondi-72hki kirjoitti:
tyttö tarkoitti niitä kiduttajia eikä oo homofobinen tms ja tuo on vaan lapsen suusta joten ei tarvitse hermoilla ;)
"tuo on vaan lapsen suusta joten ei tarvitse hermoilla ;) "
Eikös toi kerro kasvatuksesta jotain? Ja jos nyt jo on tuollanen asenne lapsella ja kasvatus ym. esimerkit on tota rataa niin voi vaan miettiä millanen ihminen hänestä aikuisena tulee!
Eikä toi, "se on vaan lapsen suusta joten ei tartte hermoilla" on jo aika outoa. Jos hyväksyy kaiken mitä lapsi sanoo tolla asenteella niin lapsi luulee että niin voi puhua ja sitten on aikuisena samanlainen! - blondi-72hki
Lumipeippo kirjoitti:
"tuo on vaan lapsen suusta joten ei tarvitse hermoilla ;) "
Eikös toi kerro kasvatuksesta jotain? Ja jos nyt jo on tuollanen asenne lapsella ja kasvatus ym. esimerkit on tota rataa niin voi vaan miettiä millanen ihminen hänestä aikuisena tulee!
Eikä toi, "se on vaan lapsen suusta joten ei tartte hermoilla" on jo aika outoa. Jos hyväksyy kaiken mitä lapsi sanoo tolla asenteella niin lapsi luulee että niin voi puhua ja sitten on aikuisena samanlainen!meillä ei huoritella ei homotella ei haukuta ei huudeta ei vittuilla ei olla ilkeitä ja samoin on tän perheen laita jonka lapsen suusta tuli tuo joten huumoria peliin beibi on aika surullista ja säälin lapsia joiden vanhemmat on tosikkoja;O)
- -----------
Lumipeippo kirjoitti:
"tuo on vaan lapsen suusta joten ei tarvitse hermoilla ;) "
Eikös toi kerro kasvatuksesta jotain? Ja jos nyt jo on tuollanen asenne lapsella ja kasvatus ym. esimerkit on tota rataa niin voi vaan miettiä millanen ihminen hänestä aikuisena tulee!
Eikä toi, "se on vaan lapsen suusta joten ei tartte hermoilla" on jo aika outoa. Jos hyväksyy kaiken mitä lapsi sanoo tolla asenteella niin lapsi luulee että niin voi puhua ja sitten on aikuisena samanlainen!hemmetin idiootti oot säkin. penskat oppii koulusta kaikki mahdolliset sanat opettavat vanhemmat mitä vaan. ei se nyt ole kasvatuksesta kiinni. se on eri asia saako niitä koko ajan kotona viljellä. ei hitto mikä pälliaivo, kyllä jotkut on TYHMIÄ!!!!!!!!!!
- blondi-72hki
----------- kirjoitti:
hemmetin idiootti oot säkin. penskat oppii koulusta kaikki mahdolliset sanat opettavat vanhemmat mitä vaan. ei se nyt ole kasvatuksesta kiinni. se on eri asia saako niitä koko ajan kotona viljellä. ei hitto mikä pälliaivo, kyllä jotkut on TYHMIÄ!!!!!!!!!!
lapset nyt oppii niitä vaikka mistä ja yhden kerran sanominen ei ole viljelyä.
Blontin mussukalle erittäin lämmin hali ja hauskaa viikonloppua ;O)!!!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,692762Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt162662Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242237Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod112233Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1052167Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992121Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1072033MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141905Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.5991897Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S231673