tallinnassa ei oo puita

blondi-72hki

Olin äitini luona kahvilla ja siellä oli 21v täyttävä siskoni dysfaattinen poika.

Hän on erittäin hauska ja sanavalmis siis todella hyvä tyyppi;O))!!!!

Muisteltiin ja naurettiin sitä kun poika oli ollut alle 10v ja käynyt vain Tukholmassa kun käytiin jatkuvasti Ruotsin risteilyillä lasten kanssa ja oli tullut puheeksi että ois kiva käydä myös Tallinnassa johon poika oli tokaissut : "Mutta eihän siellä oo metsiä eikä puita!"

Naurettiin nyt pari päivää sitten ja kiusoiteltiin poikaa että "Kumipuitako siellä sit kasvaa vai onks ne muovia?" ;D

3

881

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huumorintaju

      Itse en tajunnut viestin huumoriarvoa. Ja kun seuraavaksi kuitenkin sanot että kiva kun kuitenkin luit viestin, niin sanottaanko jo valmiiksi: en kiinnitä viestien lähettäjän nimimerkkiin huomiota, ja tässäkin tapauksessa huomasin signeerauksesi vasta luettuani tuon kuivaakin kuivemman viestin.

      • blondi-72hki

        en itsekään ikinä katso kuka viestiä laittelee sillä eihän sillä oo merkitystä;)


      • blondi-72hki

        että kaikil eri huumori!Oishan se tylsää jos jengi naurais ain kaikelle ku joku muu tai määkis vastaan vain siksi kun joku toinenkin tekee niin ;D !


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      71
      4215
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      15
      2674
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2307
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      11
      2233
    5. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      107
      2176
    6. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2131
    7. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      2123
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      603
      1924
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1905
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1673
    Aihe