Nokia kännyjätti joutuu vaihtaan tuotenimensä Nokian viemäritouhujen vuoksi, nimi kun saanut pahan kolauksen maailmalla ja ihmiset nauraa niille joilla Nokian kännykkä!
Nokia vaihtaa
brandinsä!
3
2619
Vastaukset
- niin1
nauraa.
Ei kukaan ole koskaan kuutllutkaan maailmalla Nokian vesistä, niin sanoo suomi24:ssa vaan joku hullu, sori, en tarkoita millään pahalla. Älä nyt. Nokiahan no myös rengasmerkki.
- Okian
On se hyvä asia, että aikanaan Nokia Oy:hyn liitettiin Suomen Gummitehdas Oy ja Suomen Kaapeliteollisuus Oy. Tämä johtui sen aikaisesta lainsäädännöstä: Puunjalostusteollisuutta ei saanut fuusioida muun alan yritykseen. Sitten fuusioitiin nämä muut Nokiaan. Se hyvä asia: olisiko maailmalla mennyt kaupaksi Suomen Gummitehdas -merkkinen kännykkä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 392497
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait31518Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381373- 841323
- 631211
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40959Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.124843- 31771
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi25623Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan58596