Nokia vaihtaa

brandinsä!

Nokia kännyjätti joutuu vaihtaan tuotenimensä Nokian viemäritouhujen vuoksi, nimi kun saanut pahan kolauksen maailmalla ja ihmiset nauraa niille joilla Nokian kännykkä!

3

2634

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niin1

      nauraa.

      Ei kukaan ole koskaan kuutllutkaan maailmalla Nokian vesistä, niin sanoo suomi24:ssa vaan joku hullu, sori, en tarkoita millään pahalla.

    • Älä nyt. Nokiahan no myös rengasmerkki.

    • Okian

      On se hyvä asia, että aikanaan Nokia Oy:hyn liitettiin Suomen Gummitehdas Oy ja Suomen Kaapeliteollisuus Oy. Tämä johtui sen aikaisesta lainsäädännöstä: Puunjalostusteollisuutta ei saanut fuusioida muun alan yritykseen. Sitten fuusioitiin nämä muut Nokiaan. Se hyvä asia: olisiko maailmalla mennyt kaupaksi Suomen Gummitehdas -merkkinen kännykkä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      52
      5890
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4615
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4362
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4141
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      95
      3761
    6. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2463
    7. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2369
    8. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2089
    9. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      13
      1229
    10. Mikset pidä yhteyttä?

      Miksi et? Ei sun ois tarvinnut sanoa niin tarkoittamatta. Särit mun sydämen. Sinun pitäis jo tietää paremmin.
      Ikävä
      6
      1010
    Aihe