Himoksen ilmaiset rinteet?

Nimetön

Edellisestä laskettelukerrasta on n. 20 vuotta. Ajattelin, että jos tänä vuonna menis taas. Olisko kellään tietoa millaiset nuo himoksen ilmaiset laskettelurinteet on? yhtään jyrkkyyttä/pituutta vai onko ne pelkkää huijausta?

3

1019

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JannaS

      Ihan niin kuin Himoksen nettisivuilla sanotaan, on ilmaiset rinteet lasten rinteitä, joten ei niissä pituutta tai jyrkkyyttä ole paljon mitään.

      Ei ole mielestäni kuitenkaan huijausta, koska sanovat reilusti, että ovat lasten rinteitä.

      • Nimetön

        Joo, mun olis siis pitänyt laittaa toi "huijausta" lainausmerkkeihin. Kyllä minäkin heidän sivuillaan kävin ja rehellisesti he sanoivat lasten/aloittelijan rinteitä. Vielä yrittäisin kysyä, että osaisko joku verrata niitä esim Hervannan siihen loivempaan rinteeseen. Onko se samantapainen mutta esim. puolet luhyempi?


      • Mummo 63 v
        Nimetön kirjoitti:

        Joo, mun olis siis pitänyt laittaa toi "huijausta" lainausmerkkeihin. Kyllä minäkin heidän sivuillaan kävin ja rehellisesti he sanoivat lasten/aloittelijan rinteitä. Vielä yrittäisin kysyä, että osaisko joku verrata niitä esim Hervannan siihen loivempaan rinteeseen. Onko se samantapainen mutta esim. puolet luhyempi?

        Olen opettanut monta lastenlastani lasketteleen siinä rinteessä. aivan mainio rinne opetella ja muistella miten laskettelu sujuu. Siinä näkyy olevan paljon sellaisia jotka opettelevat. Kyllä siinä vautia saa ihan tarpeeksi ,että makuun pääsee. Sinne vaan toisten mukaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      180
      11289
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      56
      5371
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2620
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      37
      2296
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1811
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      44
      1725
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      38
      1383
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      37
      1309
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1216
    10. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      26
      1129
    Aihe