Edellisestä laskettelukerrasta on n. 20 vuotta. Ajattelin, että jos tänä vuonna menis taas. Olisko kellään tietoa millaiset nuo himoksen ilmaiset laskettelurinteet on? yhtään jyrkkyyttä/pituutta vai onko ne pelkkää huijausta?
Himoksen ilmaiset rinteet?
3
1051
Vastaukset
- JannaS
Ihan niin kuin Himoksen nettisivuilla sanotaan, on ilmaiset rinteet lasten rinteitä, joten ei niissä pituutta tai jyrkkyyttä ole paljon mitään.
Ei ole mielestäni kuitenkaan huijausta, koska sanovat reilusti, että ovat lasten rinteitä.- Nimetön
Joo, mun olis siis pitänyt laittaa toi "huijausta" lainausmerkkeihin. Kyllä minäkin heidän sivuillaan kävin ja rehellisesti he sanoivat lasten/aloittelijan rinteitä. Vielä yrittäisin kysyä, että osaisko joku verrata niitä esim Hervannan siihen loivempaan rinteeseen. Onko se samantapainen mutta esim. puolet luhyempi?
- Mummo 63 v
Nimetön kirjoitti:
Joo, mun olis siis pitänyt laittaa toi "huijausta" lainausmerkkeihin. Kyllä minäkin heidän sivuillaan kävin ja rehellisesti he sanoivat lasten/aloittelijan rinteitä. Vielä yrittäisin kysyä, että osaisko joku verrata niitä esim Hervannan siihen loivempaan rinteeseen. Onko se samantapainen mutta esim. puolet luhyempi?
Olen opettanut monta lastenlastani lasketteleen siinä rinteessä. aivan mainio rinne opetella ja muistella miten laskettelu sujuu. Siinä näkyy olevan paljon sellaisia jotka opettelevat. Kyllä siinä vautia saa ihan tarpeeksi ,että makuun pääsee. Sinne vaan toisten mukaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k733971- 1013535
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah823358Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia362678- 1251653
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta361526Sulla on avaimet ja keinot
Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi191144Meitä ei tule
Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌221124Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?421120Itseään kannattaa tarkastella realistisesti ja
miettiä mihin ne rahkeet oikeesti riittää. Tyhmempikin ymmärtää että varakas ylemmän tason mies ei kelpuuta sellaista ku1191038