Käytän nettiä gprs:n kautta ,koneessani on ZA palomuuri ja Ad-aware 6.0 sekä joku regClener ohjelma .Tarvitsenko jonkun viruksentorjunta ohjelman ja mistä sen saan helpoimmin ohjelmoitua ? Auttakaa korvessa kasvanutta !
Mitä tarvitsen ?
Avuton
7493
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sinun onnesi on ettei tarvitse itse ohjelmoida mitään. Lataaminen ja asentaminen riittää. Oleellinen kysymys on haluatko maksaa virustorjunta ohjelmasta vai pitääkö ohjelman olla maksuton. Ehdottomasti jokainen kone tarvitsee virustorjunnan!
Yritän nyt selkokielellä: Mistä haen ja lataan ilmaisen viruksentorjuntaohjelman mahd ,HELPOSTI ? Helposti tarkoittaa että tälläinen tietokonetta vähän käyttänyt ja kielitaidotonkin voisi sen imaista koneelleen .
Et selviä urakasta itsenäisesti. Onko sinulla kaveripiirissä ketään, joka voisi auttaa.
Älä käytä konetta, ennen kuin virustorjunta on kunnossa.
http://www.hbedv.com/download/download.htm
Valitse sieltä antivir personal edition.
www.grisoft.com sieltä löytyy.
Siinä ylhäällä heti on "downloud free..."
siitä annat palaa.
Helppokäyttöinen vaikka onkin englanninkielinen, nappaa se tällä palstalla varmaan löytyy muitakin jotka avittavat sinua jos ongelmia tulee.
Millä pirulla tänne palstalle saa ton netti-osoitteen, et siihen pääsee heti käsiks?
Niinkuin toi munkin antama, ettei tartte alkaa kirjoitteleen heti.
Paitsi jos asentaa tota ohjelmaa kannattaa tietysti sulkee tää suomi24.fi.
Eli alittaa siita siitä, että kirjoittaa ton osoitteen osoiteriville ....siis tuolla ylhäällä Osoite
Mukavaa sunnuntaita kaikille.....
http://www.grisoft.com
Eli osoitteen saa linkiksi kirjoittamalla osoitteen eteen tuon http:// ja osoitteen jälkeen ENTER.
Kiitti sulle hienosta neuvosta........