Polo 1.4 vm-00 etupolttimoita vaihtamaan itse,vai tarviiko niihin jotain erikoistyökaluja? Ei viitsis huoltoon viedä vain sen takia.
Kiitos jos neuvot naista mäessä eikä sen alla.
Pystyykö
2
640
Vastaukset
- Arto1
Luulen että pystyy ja suht helposti. Ainakin jos on samanlainen kuin Classic Poloissa tuo valoumpio. Pystyperäisessäkin lie suht samaa mallia. Ei tarvii mitää työkaluja, ihan sormilla onnistuu.Eli otetaan muovinen suoja lampuntakaa pois ja polttimosta johtopistoke irti ja lopuksi polttimoa pitävä sanka kammetaan kolostaan pois, niis sanka kääntyy edestä pois. Sitten otat polttimon pois ja uusi tilalle samoin kuin vanhakin ollut kiinni. Käänteisessä järjestyksessä kasaat takaisin. Ihan helppoa.
- Arska
Kyllä pystyy. Ihan normi polttimot ja vaihtaminen vie varmaan 1min/lyhty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1186346Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816167Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie696030Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443972Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452375Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1201411- 121251
- 1871098
- 59897