Polo 1.4 vm-00 etupolttimoita vaihtamaan itse,vai tarviiko niihin jotain erikoistyökaluja? Ei viitsis huoltoon viedä vain sen takia.
Kiitos jos neuvot naista mäessä eikä sen alla.
Pystyykö
2
798
Vastaukset
- Arto1
Luulen että pystyy ja suht helposti. Ainakin jos on samanlainen kuin Classic Poloissa tuo valoumpio. Pystyperäisessäkin lie suht samaa mallia. Ei tarvii mitää työkaluja, ihan sormilla onnistuu.Eli otetaan muovinen suoja lampuntakaa pois ja polttimosta johtopistoke irti ja lopuksi polttimoa pitävä sanka kammetaan kolostaan pois, niis sanka kääntyy edestä pois. Sitten otat polttimon pois ja uusi tilalle samoin kuin vanhakin ollut kiinni. Käänteisessä järjestyksessä kasaat takaisin. Ihan helppoa.
- Arska
Kyllä pystyy. Ihan normi polttimot ja vaihtaminen vie varmaan 1min/lyhty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901965
- 1131063
- 1141052
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa21775- 53720
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä32663ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42618Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175557Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45528- 9492