Polo 1.4 vm-00 etupolttimoita vaihtamaan itse,vai tarviiko niihin jotain erikoistyökaluja? Ei viitsis huoltoon viedä vain sen takia.
Kiitos jos neuvot naista mäessä eikä sen alla.
Pystyykö
2
798
Vastaukset 2
- Arto1
Luulen että pystyy ja suht helposti. Ainakin jos on samanlainen kuin Classic Poloissa tuo valoumpio. Pystyperäisessäkin lie suht samaa mallia. Ei tarvii mitää työkaluja, ihan sormilla onnistuu.Eli otetaan muovinen suoja lampuntakaa pois ja polttimosta johtopistoke irti ja lopuksi polttimoa pitävä sanka kammetaan kolostaan pois, niis sanka kääntyy edestä pois. Sitten otat polttimon pois ja uusi tilalle samoin kuin vanhakin ollut kiinni. Käänteisessä järjestyksessä kasaat takaisin. Ihan helppoa.
- Arska
Kyllä pystyy. Ihan normi polttimot ja vaihtaminen vie varmaan 1min/lyhty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1651358
- 1131040
Tämä meidän välinen tilanne
Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen37825Mitä Kärnässä tapahtui?
Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.11779Rakastamisesi tarkoitus
Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki54735- 70708
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää52684- 69646
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,33634Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä
Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle23621