Hei!
Olen Suomessa asuva venäläissyntyinen nuori nainen joka on menossa naimisiin Markossa, marokkolaisen miehen kanssa. Minulla on Suomen kansalaisuus. Olemme molemmat muslimeja ja meidät vihitään Agadirissa moskeijassa. Miten avioliitto astuu Suomessa voimaan? Mieheni muuttaa Suomeen vasta ensi kesänä. Täytyykö saada Suomen viranomaisten lupia ennen vihkimistä?
Marokkolainen mies
russiamorocco
2
572
Vastaukset
- tarvittaneen
Mielestäni silti tarvitset jonkinlaiset esteettömyystodistukset Suomalaisesta muslimiseurakunnastasi? Jotta avioliitto astuisi Suomessa voimaan, täytyy esteiden tutkinta olla tehtynä joko maistraatin tai seurakunnan toimesta.
Kannattaa ottaa yhteyttä oikeusministeriöön ja varmistaa asia. - Anushka28
minäkin olen venäläissyntyinen, ja mullakin marokkolainen mies, jo kohta 9 vuotta... :) kivaa kun löytyy samanlaisia :)
...en tosin oo muslimi...vielä ainakaan..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614368KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1483139Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472458Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?482370- 982025
- 241883
- 301606
- 231602
- 1531445
- 341233