Epäilen, että Pekkala nim.merk.

Pekka-Eric.
On häipynyt kokonaan palstalta. Mielestäni silloin tällöin lukaisseena pidin vähän omituisena kirjoittelijana.
51008
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

asiaa. Terävä huomio.

Äänestä
  • myös tuolla kiusauspuolella, jossa toisena osapuolena Pekkala ja sen kirjoituksen luettua kyllä tuli sama fiilis ,kuin "Sturmgeist" Tekstistä

    Äänestä

Nimimerkki Pekkala on kirjautunut viimeksi 28.9.2007. Olen kopioinut tuohon alle mitä nimimerkki on kirjoittanut itsestään. Tekstin loppuosassa Pekkala luonnehtii itseään läskiksi mikä romuttaa epäilyt siitä, että hän olisi Tuusulan kouluammuskelija. Auvinen ei tiettävästi ollut erityisen lihava (korjaa jos olen väärässä!)




Pekkala sanoo:
Kuntoiluhullu ja terveysintoilija!

Treenaan älykkäästi, en hikoile turhaan, enkä juokse itseäni läkähdyksiin. Vuokraan leffan tai pari viikossa ja ostan six-packin olutta sekä pussillisen sipsejä. Alan katsomaan leffaa ja laitan kuntopyörän vaihteen kaikkein keveimmälle. Juon leffaa katsellessa six-packin olutta ja syön sipsipussin ja kuntopyöräilen siinä ohessa.
Kuntoilusta onkin tullut minulle elämäntapa, kuntopyöräilyn lisäksi olen ostanut valtavan määrän venyttely/jooga videoita. Ostin ensimmäisen jooga videoni, koska videon kannessa pyllisteli irstaasti hymyillen kaunis nainen kireissä vaatteissa. Minusta on kiva katsella kauniita naisia pyllistelemässä seksikkäästi eri asennoissa, joten jäin venyttelyyn koukkuun. Itse venyttelen varovaisesti katsellessani naisten pyllistelyä erilaisissa kiihottavissa asennoissa, heti venytyksen tuntuessa lopetan venytyksen.

Olen lihonnut kuntoiluharrastuksen myötä yli 20 kiloa, siis lihavasta aivan hervottomaksi läskiksi. Siis myytti, että kuntoilu laihduttaa on pelkkä taru, päinvastoin se lihottaa, mutta mitäpä en tekisi kuntoni eteen. Liikalihavuus on pieni hinta kuntoilun suomista nautinnoista, esimerkiksi pornoelokuviin kyllästyy pian, mutta venyttely videoihin, joissa naiset pyllistelevät seksikkäästi ja useissa eri asennoissa, ei kyllästy helpolla.

Äänestä
  • noita Pekkalan kirjoituksia, osa oli kyllä ihan perseestä mutta erikoislaatuisten mielipiteidensä vuoksi aina niitä kuitenkin tuli luetuksi. Jep, mutta mihin on nyt ennen niin aktiivisesti tällä palstalla roikkunut Pekkala kadonnut?

    Äänestä

ihaili koulusurmaajia joten on varmaan tällä henkirikoksia käsittelevällä palstallakin viihtynyt. Saattoi hyvinkin olla Pekkala nimimerkin takana. Eikös tuo Pekkala kysellyt täällä "Kuka on lempimurhaajanne", aika harvalla ihmisellä juolahtaa mieleen noin outo kysymys.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


käyttävä oli kirjoitti:

Pekka-Eric.
On häipynyt kokonaan palstalta. Mielestäni silloin tällöin lukaisseena pidin vähän omituisena kirjoittelijana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu