MoviePlayerit??

Moi vaan! Mikä olis paras mahdollinen soitin ja codekit joilla näkys kaikenmaailman xvid,Divx ymym video tiedostot...nyt mulla on soittimena Windows mediaplayer 9 (eli Xp series). Kertokaahan tämä salaisuus mulle kun en sitä itsekkään keksi...kiitos!
3252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Omakohtaisesti olen valinnut soittimet seuraavien välillä, riippuen käyttötarkoituksesta:

-Media Player 6.4
-Classic mediaplayer(Nimen ai saa antaa hämätä, kyseessä on aivan eri ohjelma kuin edellinen)
-PowerDVD.

Lisäksi olen asentanut Nimon kodekkipaketin, ja päivitellyt yksittäisiä kodekkeja tarpeen tullen uudemmiksi, poistamatta Nimoa alta pois.

Äänestä

Kannattaa asentaa K-Lite Codec Pack.
Mukana tulee kaikki tarvittavat codecit ja BSplayer soitin.

Äänestä

Mä käytän tilanteen mukaa WinMedPlayer,bsplayer tai subhash Vcdplayer ja koodekit uusin virallinen Divx ja FFDshow

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pete kirjoitti:

Moi vaan! Mikä olis paras mahdollinen soitin ja codekit joilla näkys kaikenmaailman xvid,Divx ymym video tiedostot...nyt mulla on soittimena Windows mediaplayer 9 (eli Xp series). Kertokaahan tämä salaisuus mulle kun en sitä itsekkään keksi...kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu