Ihan kokonaan tähän jos sellaista on. Se on julkista tietoa julkisuuden henkilöistä jos on ollut jo neuvostossa kuten akat huhuili.
Hymy-Lehdessä Mika Katajala on entinen rokoslehden päätoimittaja tekee juttuja vastaavista julkisuuden asioista. Mitä oli Mot ohjelma.
"Salaisuudet julki." periaatteella.
0400 624302 Mika Katajala. Vois vähän ottaa syvemmin selkoa. Tässä numero johon saa antaa vinkkejä. On niin taitava kirjoittaja, että rohkeesti vaan ottaa ja tonkii, eikä pelkää käräjiä. Niistä tullee vaan mainosta aina lehdelle.
Soittakaa ja sanokaa terveisiä "rötös herrat kiinni" jos niitä on.
Vinkistä saa myös palkkion..
Mika kuvaa ja ottaa vanhat kuvat arkistoista, eikä auta itku on pahei ku Karpo tekemään juttuja. Vinkkiä vaan ja kyllä se siitä lähtee...
Hymy-Lehdessä Mika Katajala on entinen rokoslehden päätoimittaja tekee juttuja vastaavista julkisuuden asioista. Mitä oli Mot ohjelma.
"Salaisuudet julki." periaatteella.
0400 624302 Mika Katajala. Vois vähän ottaa syvemmin selkoa. Tässä numero johon saa antaa vinkkejä. On niin taitava kirjoittaja, että rohkeesti vaan ottaa ja tonkii, eikä pelkää käräjiä. Niistä tullee vaan mainosta aina lehdelle.
Soittakaa ja sanokaa terveisiä "rötös herrat kiinni" jos niitä on.
Vinkistä saa myös palkkion..
Mika kuvaa ja ottaa vanhat kuvat arkistoista, eikä auta itku on pahei ku Karpo tekemään juttuja. Vinkkiä vaan ja kyllä se siitä lähtee...
Vastaukset 21
Vanhimmat
http://www.jsn.fi/paatos.asp?sivuid=3768/YLE/07
Joo ja lisää samanlaisia esimerkkejä Suomessa yleisesti on paljon.
On selvää, että itse en lähtisi kantelemaan julkista mediaa vastaan ne poijat osaa hommansa ja ovat tietoisia laista, joka koskee tekemiään ohjelmia.
Tätä se keskustan toiminta on täälläkin päin.
Liian kauan liian linkissä samat vanhat puolueet siitä se MOT ohjelman soppa kertoikin. Ei se ole kahden kunnan ongelmaa.
Jos olisin se kantelia ollut minua hävettäisi nyt.
Olisin pettynyt kun valtani ei ulotukaan laajasti. Mutta missä oli hyvät veljet ja siskot?
Sitä kummastelisin jos olisi tässä tapahtunutta.
Kiitos Kiitos
Oli hyvää tietoa yleisesti päätöksessä mitä suurempi " herra" sitä suurempaa arvostelua toimia kohtaan saa esittää se oli oppia kaikki tämäkin.
Lisää Lisää janoaa kansa
Niin, kyllä sitä Kainuun maallikkoherroillekin ylempi herra näyttää löytyneen. Se on nimittäin lahjomaton media, siis Kainuun ulkopuolinen media. Kainuussahan maakunnalliset ja paikalliset sanomalehdet ovat niin kepun talutusnuorassa ja puolueen politrukkien valvonnassa, että Vladimir Iljits Lenin tulisi kateudesta vihreäksi.
Neuvoksi teille kaikki kainuulaiset. Jos teillä on tietoa jostain paikallisten poliitikkojen päivänselvistä koplauksista tai rötöksistä, niin älkää ainakaan ottako yhteyttä kainuulaiseen mediaan, sillä sitä kautta asia ei ainakaan pääse julkisuuteen. Päinvastoin, asia haudataan ja tiedon välittäjä tulee kokemaan kovia paljastettujen taholta, joko suoraan tai välillisesti.
Suosittelisin jonkin tyyppisen "Rötösherra-postilaatikon" perustamista internettiin, minne kukin voi lähettää todisteiden kera paljastuksia. Jokainen vastaa luonnollisesti juridisessa mielessä kaikesta kirjoittamastaan.
Muistiin on merkitty aimo annos rötöstelyjä.
Mainittakoon mm. Kainuun ulkopuoliset
oikeudenkäynnit! psst... ei passaa vielä
kertoilla!
Olis se aika kamalaa olla lehdissä ja kaikki intiimitkin asiat otetaan esille.
Minusta medialla on jo liikaa valtaa.
Käräjät oli siellä tai täällä on aina mainosta.
Ellei muulle niin asiamiehille.
"kyllä herroilla on liikaa omaa valtaa"
verkkojaan. Niissä on jo siskojakin.
Kaikki osallistujat palkitaan palkkio viroilla ja sukukin voi hyvin.
Joka kirjoittaa tai paljastaa se saa ikuisen sanktion.
Ja suhteet hoidellaan käräjät onneksi saa nauhoittaa itsekin ja videoida. Tiesiskös sitä.?
Hauskoja teemoja!
"En etsi valtaa loistoa..."
että kirjotustaijottomat täällä muka tonkivat "rokoslehtineen" kuin Anttilan siat. Vähän vinkkiä:tirkistelyn ja mollaamisen sijasta vois tehdä jotain eikä ruikuttaa kuin sairas paskalla. Toimimaan ja kysymään suoraan asianosaisilta eikä kuolaamaan eläkeellä olevalle Karpolle.
Ei se ole mollaamista kun julkiset päätökset tulee esille ei siinnä nimiä ollut ja mulla ei ollut ainakaan tietoa, että päätös on tullt eikä mistä kantelijasta oli kyse. Mot ohjelmaa saa netistä katsella kun en televisiota omista. "Rokoslehtiä"
on mukavampi pittää kädessä ku sitä televisiota.
Max Bumell tekee myös ohjelmia sen numeron saa netistä ja Anne Anttilalta 08- suunta Annelle.
Juttu vinkkiä Kainuun tienoilta pääsee niin vähän valtakunnan väen tietoon.
Ja niin harvoin.
" Roskat maton alle"
Mitä HÄH onkos se Karpo jo eläkkeellä.
Harvoinhan sitä Kainuusta tulee, kun ei ole asiaa. Matts Dumell paljasti 30 vuotta sitten valtakunnallisia asioita. Saat vitun juoruintoilija ehtie muita markkinoita.
Enskan kans piti Liikennevisaa ja oli Raidan kans naimisissa. Veljellä on mennyt muuvan vuosi nukkuissa...
Ei Kainuu ole oma valtakuntansa.
Vaikkakin KLIKIT on 100 v enen Kristuksen syntymää.
Tässäkin olis jutun tynkää.
Hyviä median edustajia on tullut esille.
Juoruja on Karpon eläkkeet ja toimettomuus.
Ei vanha koira pääse karvoistaan.
Poikansa tekee päätoimisesti samaa linjaa kuin isänsä joten "tie valmis on .."
Joopa joo, ei kannata maakunta medioihin mittään
yrittääkään. Suurempia kaloja tässä pittää kalastella. Kiitti vinkeistä.
Aina se jonkun "hyvä veli" "ystävä" on toimittaja ja asuu sattumalta aina naapurissa tai on kummin kanssa yhdessä tupakalla.
Tai toimittajaa pystyy mukavasti manipuloimaan, että tulee mukavia juttuja ja korvalle mieluisia ohjelmia ei sellaisia kuin valtakunnanmediassa.
Virka-aikaa on hyvä käyttää tehokkaasti kulissien ylläpitoon.. vaalit on taas tulossa. Pittää olla asialla.
Pikki nilkit äänetää kähmijöitä. He toivovat, että pääsisivät joskus itse kähmimään samaan pöytään.
Kuka haluaa "suojella" tätä ammatti kantelijaa, joka muuten on tietojen mukaan valtion virassa?
Eikö kantelija käsittänyt, että kantelun lopputulos on julkinen? Eikö kantelija käsittänyt, että kristitty ei kähmi ja keksi hädissään kalajuttuja (rapu= kala)?
Miksi JSN:n päätös pitäisi poistaa julkisesta tietovälineestä, neuvoston kotisivuilta? Siksikö, että kantelija oli erään pikkukylän valtuutettuna?
...taas aamulääkkeet?
En usko, että onko kanteliaa olemassakaan?
Oliskohan se juorua vaan.?
Onko lapsellista kannella?
Vai onko sitten paljastumisen pelkoa?
Minäkin olin nuoruudessani huolissani aina omasta maineestani.
Niin kauan kuin aikuistuin, se se oli rankkaa puuhaa?
Nyt keinutuolissa kissan kanssa kiikkun ja kaikki roikkuu.Hyvää JOULUA
Kuuluu samaan hiippakuntaan, kuin Antti.
Kenelle keskitämme äänet seuraavassa vaalissa? Löytyykö joku "puhdas" naishenkilö?
Aina ne pojat "neitsyttä" mielii. Vaikka ikä jo painaa.
Tämäkin menee ohi.Puhtaan omantunnon Joulut meille
Sinisessä Kaenuussa.
Tuulikki seuraavissa vaaleissa?
jutustelu riittänee,, uudet vaalit tulevana vuonna ja sitten valitaan taas uudet "kähmijät",,
hyvänlaista joulua kaikille vaivautuneille ja nimetyille,,siunattua tulevaa aikaa kaikille,,