Elänlääkärit ei uskalla puuttua kun menee työt. Ei kai ne terveyskeskuksen lääkärit kai ota mallia.. äkkiä kun kuolis niin ei tarttis kärsiä lääkäreiden käsissä... voi v....u
Tapetaan vaan toisemme
All away
6689
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ei ees välitä muusta kuha joka paikka on nokan eessä valmiina.
Joku oli aikonu sängynki tuoda navetalle että hää sais lihojaan leputtaa...
Älytöntä ruveta syyttelemään eläinlääkäreitä tai Eviraa, jos asiat ei mene oman mielesi mukaisesti.
Seuraava on kai sitten poliisi? "ei uskalla puuttua asiaan, kun kotieläintuottajat ovat pahempia kuin venäjän mafia..."
Myönnä pois, että nyt on tullut pää vetävän käteen!
Miten, ja miksi kotieläintuottajat, joita on n. 60.000 ovat pahempia kuin venäjän mafia?
Olen yksi noista 60.000 ja vaadin hyvät perustelut, tai muuten katsotaan tämä asia loppuun. Lopen kyllästynyt tähän.
tai huonosti kirjoitettu.
Tarkoitin siis noita ......., että nyt on hampaissa eläinlääkärit ja Evira, kun ei löytynyt tukea heidän "tutkimukselleen"
Seuraavaksi varmaan saa poliisi kuulla kunniansa ja he väittävät, että eivät uskalla puuttua asioihin, koska ME TUOTTAJAT olemme pahempia kuin venäjän mafia. (ja A-studio varmaan tekee taas yhteistyötä järjestön kanssa!!!)
Siis kuulun itse myös tuohon 60000:n joukkoon.
Sitäpaitsi, eiköhän tämä homma ala kääntyä toiseen suuntaan. Kunhan nyt vielä hetki kuunnellaan tuota faanaattista vuodatusta. Kyllä sieltä OE:n puoleltakin vielä joku istuu syytettyjen penkillä.
vielä äskeiseen. Kirjoitin: "Seuraavaksi varmaan saa poliisi kuulla kunniansa ja he väittävät, että eivät uskalla puuttua asioihin, koska ME TUOTTAJAT olemme pahempia kuin venäjän mafia"
Korjataan: "..... ja OE väittää, ettei poliisi uskalla puuttua..."
Ajatus näköjään juokseen nopeammin kuin sormet kirjoittavat....
Eläinlääkärit ja poliisit eivät ole oikeita henkilöitä puuttumaan eläinsuojelurikkomuksiin. Asialle on saatava sellaiset valvojat, jotka tekevät ko työtä päätyönään ja jotka voivat tehdä yllätystarkastuksia.
Uskonpa että myös koirat metrin pituisessa narussa talvipakkasella saisivat lohtua uudentyylisestä valvonnasta.
Mikähän siinä on, että lähes jokainen tietää, miten valvonta tulisi järjestää, mutta mitään ei silti saada aikaiseksi. Nyt jos koskaan pitäisi olla varaa, sillä kohta tulee lama ja silloin valvonta supistuu entisestään.