Vlc skin

Moi. Mitenkäs onnistuu vlc/skinin vaito? On imuroitu,asennettu ja purettu mut ei ei onnistu
2170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minulla on ainakin VLC:n (eli VideoLan)-valikossa Quick Settings. Sen alta löytyy Interface ja sieltä Set Main Interface to Skinnable. Sitten avaat soittimen ja sieltä Edit Preferences. Sieltä taas Interface ja Main Interfaces. Valitse sieltä oikeasta alakulmasta Advanced Options, ja sieltähän löytyypi Skin to use. Pitää vaan muuttaa siihen defaultin paikalle sen skinin nimi, ja käynnistää sitten ohjelma uudestaan.

Äänestä

ja sitten vasta asennetaan.. Heh, heh.. ;-)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyhymä kirjoitti:

Moi. Mitenkäs onnistuu vlc/skinin vaito? On imuroitu,asennettu ja purettu mut ei ei onnistu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu