Kun mies haluaa sormuksen

kosittu

Minua mies kosi eilen ja halus heti lähtee kattoo sormuksia. Katseltiin ja katseltiin (asutaan ulkomailla) mutta mieleistäni en löytänyt. Mies lopulta suuttui (!!!) että oikeasti en haluakaan hänen kanssaan naimisiin että pelaan vaan kokoajan, kun en sormustakaan halua käyttää.

Yritin selittää että voidaanhan me ostaa vaikka jotkut samanlaiset rannekorut et eihän sen välttämättä tarvi sormus olla. Pääasia et molemmat tiedetään missä mennään.

Nyt se on mököttäny koko päivän.

Niin täälläpäin sormukset on helkkarin rumia, leveitä löttänöitä, kun haluaisin molemmille sellaset pienet ja sirot :) Suomesta kyl varmaan löytyis mieleinen... :/

5

1786

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ---

      "mutta mieleistäni en löytänyt. Mies lopulta suuttui (!!!) että oikeasti en haluakaan hänen kanssaan naimisiin että pelaan vaan kokoajan, kun en sormustakaan halua käyttää."

      Tosi outoa. Tajuaako mies suomen kieltä? Jos tajuaa, niin mikä ongelma jos ei mene asia oikein perille? Onhan se ihan turvallinen mies?

    • mies oon

      Voihan mieskin olla romantikko! Täällä aina puolustetaan naisen oikeutta päättää asioista ja esittää vaatimuksia, että asiat tehdään "oikein" ja riittävän romanttisesti. Sitten kun kerrankin on mies, jolle kihlasormus on tärkeä asia, niin eihän se käy...

      • tästä

        Mun mielestä oli ihmeellistä käytöstä, suuttua ja mököttää tuollaisesta? Ja epäillä ettei toinen haluakaan naimisiin. Aika moni nainen varmaan etsii pidemmän aikaa ennen kun löytää mieleisen sormuksen. Miehet ehkä löytää sormuksen helpommin.

        Jos oikein ymmärsin niin nainen ei ilmoittanut ettei halua laisinkaan sormusta vaan hän ei heti ekalla shoppailureissulla löytänyt sopivaa. Jos se sormus miehelle on niin tärkeä, niin luulisi, että hän haluaisi naisen valitsevan mieluisan eikä mitään vaan vastaan tulevaa? Mikä kiire...? Ja sormus ei kai suinkaan ole pääasia?

        Ja jos naimisiin ollaan menossa niin eikö tuollaisesta asiasta pitäisi päästä sopuun? On isompiakin ongelmia?


    • missy75'

      Oikkouleeko mies muutenkin pienistä asioista? Jos niin ehkä hälytyskellojen pitäisi soida.....

    • Suomineito

      ...no hei tilaa suomesta, postimyynnistä?
      Onhan täällä noita kuruliikkeitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joskus mietin

      miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi
      Ikävä
      38
      8282
    2. Ryöstö hyrynsalmella!

      Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313
      Hyrynsalmi
      90
      4135
    3. Miten reagoisit

      Jos ikäväsi kohde ottaisi yhteyttä?
      Ikävä
      88
      3959
    4. Mitä haluaisit sanoa

      Nyt kaivatullesi?
      Ikävä
      297
      3656
    5. Ihana nainen

      Suukotellaanko illalla?☺️ 🧔🏻🫶
      Ikävä
      56
      2885
    6. Olisiko kaivattusi

      Sinulle uskollinen? Olisitko itse hänelle?
      Ikävä
      63
      2863
    7. Sukuvikaako ?

      Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne
      Iisalmi
      39
      2785
    8. Ootko koskaan miettinyt että

      miksi kaivatullasi ei ole puolisoa?
      Ikävä
      153
      2560
    9. Avustettu itsemurha herättää vahvoja tunteita - Laillista Sveitsissä, ei Suomessa

      Hilkka Niemi sairastaa harvinaista PLS-sairautta. Hilkan on elettävä loppuelämänsä parantumattoman sairauden kanssa, jok
      Maailman menoa
      153
      2218
    10. Huomenta ihana

      Mussu ❤️.
      Ikävä
      32
      2144
    Aihe