Mulla on honda monkey -91 vm.
Mankissa on kaasarin säädöt viturallaan, roskia ei ole ja muut säädöt on alkuperäisessä asennossa paitsi ilmaruuvi. Korjauskirjoissa ei lukenut kuinka monta kierrosta ruuvia pitää kääntää että se olisi vakio asennossa. Viitsisikö kukaan ottaa asiasta selvä ja kertoa kuinka monta kierrosta ruuvia pitää kääntää että se on alkuperäisessä asennossa, että sais mankin toimimaan. Kiitos.
Honda Monkeyn -91ilmaruuvin säädöt??
3
14541
Vastaukset
- -------------------
Ekaks kierrät ruuvin kokonaan kiinni, sitte ruuvat auki 1,5 kierrosta. Tämä on se perussäätö, mistä tarpeen mukaan ruuvailaan.
Näin se menee
Aukipäin = laihemmalle
kiinnipäin = rikkaammalle - monkelssoni2441244242
no eihän ne ny iha vakio asennois tarvii olla tai riippuu, ainki mulla vakio säädöt on iha päin vittuu. pätkii ja sellast eli säädin ite sopivasti ja hyvä tuli mut jos välttämättä haluut tiedon nii.
ohjeiden mukaan:
ilmaruuvi kuuluu olla 1 1/8 kierrosta auki.
http://www.honda.brandt.fi/mp/ohjekirjat/Z50J MONKEY 1987-91.pdf
^^ siin linkki alkuperäseen ohje/huolto kirjaan.
http://www.honda.brandt.fi/mp/ohjekirjat.php?l=class&a=15
^^ja siin sivu mist löyty. - monkeymaniac554
mul ainki oli vakiosäädöt kaasaris päin vittua, et kantsis itte säätää.
mut sen ilmaruuvin oikee asento on ohjekirjan mukaan: 1 1/8 kierrosta auki.
http://www.honda.brandt.fi/mp/ohjekirjat.php?l=class&a=15
^^siin on jotaa ohjekirjoi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753607
- 622694
- 812647
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582418Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1922363Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2622205- 451943
- 441769
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t151501EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1491418