DVD:n "pumppaava" kuva

Mistä johtuu joissakin DVD-leffoissa esiintyvä "pumppaava" kuva eli kuva ikäänkuin sykkii tasaisella tahdilla lähemmäs-kauemmas-lähemmäs-kauemmas..jne. vaihtelu on hyvin pientä mutta pumpaaminen (tai sykkiminen) häiritsee. En ole varma onko tämä vain DVD:n ilmiö.
1185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jos ongelma on useammassa kuin yhdessä leffassa on sun koneessa vikaa :(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olzak kirjoitti:

Mistä johtuu joissakin DVD-leffoissa esiintyvä "pumppaava" kuva eli kuva ikäänkuin sykkii tasaisella tahdilla lähemmäs-kauemmas-lähemmäs-kauemmas..jne. vaihtelu on hyvin pientä mutta pumpaaminen (tai sykkiminen) häiritsee. En ole varma onko tämä vain DVD:n ilmiö.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu