Lahja ex miehelle

Mitähän lahjaa keksisi ex miehelle.
Ei silti, ei vanha suola kyllä janota.
12885
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

ehdotan "houkutusta"sänkyhoitoon ja sit soitto perään, et mene verikokeisiin olet voinut saada minusta, tippurin,kupan tai jms.

Äänestä

annetaan neuvoja omista kokemuksista.
Anna kaunis ajatus.

Äänestä

Jokin klassikko tai uutuusromaani on minusta neutraali eikä mihinkään suuntaan vihjaileva lahja.
Näin olen itse ongelman ratkaissut. Tänä vuonna kortit tosin saivat riittää.

Äänestä

Asiantuntija lahja valintaa tehdessä.Tunnet lahjan saajan parhaiten.

Vähän oli piikkisiä mielipiteitä noissa toisissa
teksteissä.Minä voin kertoa että mulla on kaksi
kaveria/kaverusta,heillä on yhteistä sama vaimo.:)

Ensimmäisen miehen liitto kesti n.15 vuotta ja
toisen kanssa jatkuu vieläkin.Nämä miehet ovat
hyviä kavereita keskenäänkin ja yhdessä on tehty
monta kalastus ja loma matkaa.

Tämä on hyvä esimerkki siitä, ettei sitä aina
tarvitse eron myötä elää katkerana ja kaunaisena lopun ikäänsä.

Äänestä

ois aika vitsikäs lahja, jos ei ennestään oo?

Äänestä

Nyt menee minulta todella ohi: MIKSI exälle pitäisi antaa lahja?!?!? Jos pitäisi, niin minä lähettäisin paskaa paketissa eli terveiset suoraan perseestä.

Äänestä

sinä oikein olet kun täältä tuommoisia kyselet. Sinunhan se pitäisi parhaiten tietää.

Äänestä
  • Anteeksi, en huomannutkaan, että olet Turusta. Sehän selittää kaiken.

    Äänestä

Ihmettelen miksi lahjot ex-miestäsi,en kyllä ymmärrä.Loppu mikä loppu,näin minä ajattelen.Itselleni ei tulisi unissakaan mieleen laittaa hälle lahjaa,ja hänellä on uusi vaimo,että jo senkin takia kunnioittaisin heidän liittoa etten lahjoineni sekaantuisi heidän elämään.Lapseni itse laittavat isälleen lahjat ja se on ok,hyvää joulua toivotan jos nähdään,se riittää.

Äänestä
  • Hyvissä väleissä ollaan exän kanssa, mutta en kyllä lahjaa laita. Olisi eri asia, jos vietettäisiin yhdessä joulua niinkuin silloin ekana jouluna eron jälkeen. Voisihan siinä tosiaan uudella emännällä tulla jotain epäilyksiä jos vanha vielä lahjoisi.

    Mutta, kukin tyylillään. Enpä laita lahjoja muutenkaan kuin saman kinkun ääressä joulua viettäville. Ja heillekin vain jotain pientä. Koreeseen pakettiin käärityt kalsongit näyttävät niin hauskoilta siellä kuusen alla:D

    Äänestä

...nyt vähän janottais?
No ei, itse lähetin kortin, niinkuin hänkin.
Olkoon riittävä=)

Äänestä

Jos olette kamuja, vaikka ihan neutraalia kuten marmorikynttilä, jos kuitenkin janottaa...laita konvehtirasia ja kaunis kortti, jos hänellä/sinulla jo uusi suhde, unohda koko asia ja osta jotain itsellesi :)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tyttö turusta. kirjoitti:

Mitähän lahjaa keksisi ex miehelle.
Ei silti, ei vanha suola kyllä janota.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu