korkeampi Renault Magnum

92097
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Osaisiko joku täysijärkinen selittää? Miksi nämä kopperot pitää rakentaa 4.20, ja jättää moottorin ja kopin lattian väliin kohta metri tyhjää? Vaihteisto ja konehan makaa nykyään kyyryssä etupyörien välissä ja takana. Sitten on tyhjää kolme askelmaa ja alkaa kopin lattia.

Äänestä
  • Ei hytin ja koneen välissä todellakaan ole tyhjää tilaa yhtään ylimääräistä. Hytin lattia pyritään saamaan mahdollisimman alas jotta sisälle saataisiin mahdollisimman suuri seisomakorkeus joka puolelle hyttiä.

    Äänestä

  • Amis.. kirjoitti:

    Ei hytin ja koneen välissä todellakaan ole tyhjää tilaa yhtään ylimääräistä. Hytin lattia pyritään saamaan mahdollisimman alas jotta sisälle saataisiin mahdollisimman suuri seisomakorkeus joka puolelle hyttiä.

    Menehän nyt katsomaan, jos äitisi päästää, lähimmän uutuusautokauppiaan pihaan juuri Rellua tai uusinta Scaniaa. Tule takaisin ja selitä miksi siellä voisi aikuinen mies ryömiä eestaas, jos haluaa lattian ja koneen välissä?

    Äänestä

  • Tässäkin tapauksessa se on katto joka on entistä korkeammalla = lisää kaappitilaa

    Äänestä

aika tyylikäs auto,kun ottaa huomioon,että perus
konstruktio jo lähes 20 vuotta vanha.Kyllä tuolla
lähtee keikalle mielellään Eurooppaan,miksein pohjoismaihinkin.

Äänestä
  • sinne eurooppaan, jossa huoltokin kyseiseen merkkiin toimii.

    Äänestä

80-luvulla luotiin perusta nykyisille hyteille ja niitä pikkuhiljaa parantelemalla näytetään pärjäävän aina vaan eteenpäin.
Eihän itse asiassa tuota kuljettajan ympärille kyhättyä kuutiota voi enää paljoa muuksi muuttaa.

Äänestä
  • Itse en Helsingistä tuollaisella vieterinukella paljoa Tamperetta pidemmälle lähtisi. Mutta siihen tyhjään tilaan hytin alla. Sitä tyhjää tilaa on siellä siksi, että nykyhyteistä halutaan tehdä tasalattiaisia, notta kuskilla olisi mukavampi tehdä siirtymiä hytin sisällä. Joku voisi toki oivaltaa, että sinne voisi laittaa jonkin sortin "maakellareita", lokerikkoja viinapulloille ja röökikartsoille sun muille roinille, joita harvemmin matkan aikana esiin kaivetaan.

    Äänestä

  • mielipiteensä... kirjoitti:

    Itse en Helsingistä tuollaisella vieterinukella paljoa Tamperetta pidemmälle lähtisi. Mutta siihen tyhjään tilaan hytin alla. Sitä tyhjää tilaa on siellä siksi, että nykyhyteistä halutaan tehdä tasalattiaisia, notta kuskilla olisi mukavampi tehdä siirtymiä hytin sisällä. Joku voisi toki oivaltaa, että sinne voisi laittaa jonkin sortin "maakellareita", lokerikkoja viinapulloille ja röökikartsoille sun muille roinille, joita harvemmin matkan aikana esiin kaivetaan.

    Mitä tarkoitit "tuollaisella vieterinukella" ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


facelift kirjoitti:

tulossa: http://www.truckstar.nl/hotnews.asp?ID=2893&catId=1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu