Voisiko joku näppäräsorminen neuvoa, miten sähköpostiin voi leikata tai kopioida kuvan tekstin kanssa. En tarkoita sitä, että se kuva lähtetään liitetiedostana.
Onko tosiaan sähköpostit näin kehittymättömiä tänä päivänä, ettei siinä voi ns. "tekstinä" lähettää kuvaa. Apua! e-mail: [email protected]
Onko tosiaan sähköpostit näin kehittymättömiä tänä päivänä, ettei siinä voi ns. "tekstinä" lähettää kuvaa. Apua! e-mail: [email protected]
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ei taida onnistua millään web-sähköpostilla. Ainoa vaihtoehto on tietääkseni sp-ohjelma (esim. Outlook Express) ja postin lähettäminen html-muodossa. Jos välttämätöntä niin laita doc- tai html-muodossa oleva teksti liitteeksi, niissä ainakin voi kuvan paikan määritellä vapaasti.
"Onko tosiaan sähköpostit näin kehittymättömiä tänä päivänä, ettei siinä voi ns. "tekstinä" lähettää kuvaa."
Kyllä, sähköposti pitää lähettää tekstinä ellet ole aivan varma millä laitteella tai ohjelmalla vastaanottaja sen lukee. Pelkkä teksti siis (plain text) vaikka nettiposteissahan siihen ei pysty vaikuttamaan.