Nyt

Asiakastieto on nyt avannut palvelun, josta voi tarkistaa kenen tahansa luottotiedot.

http://www.omatieto.fi/
9815
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Omistajilleen!

Äänestä
  • Ihan hyvä,ja "HALPA" vakuutus,heti näkee rahanruinaajan luottotiedot,voi heti tarjota eioota,tosin itse en koskaan rahanpyytäjille rahojani jaa.Nimimer:LUUVITONEN

    Äänestä

  • okokok kirjoitti:

    Ihan hyvä,ja "HALPA" vakuutus,heti näkee rahanruinaajan luottotiedot,voi heti tarjota eioota,tosin itse en koskaan rahanpyytäjille rahojani jaa.Nimimer:LUUVITONEN

    muuta jaettavaa kuin riekaleiksi revitty perse, ei se enää kelpaa edes Slussenin spurguille.

    Äänestä

tuotakin palvelua käyttävät jotkut sairaan uteliaat hyväkseen esim naapurin luottotiedot. Oikein käytettynä kyllä hyvä palvelu juuri jos jotain myy velaksi. Asiakastiedon pitäisi mielestäni lähettää kyselyn kohteeksi joutuneelle viesti jos joku on luottotietoja kysynyt näin olisi väärinkäytökset estettävissä.

Äänestä

Tänään 19.12-07 Palvelu toistaiseksi pois käytöstä,
olisin muuten kokeillut.

Äänestä
  • Hyvinhän tuo näyttää toimivan.

    Äänestä

Asiakastiedosta. Taas kustaan linssiin hyväuskoisia.

Paikka, josta voi ilmaiseksi tarkistaa jonkun luottotiedot on esimerkiksi Netanttilan sivusto. Teet tilauksen, valitset maksutavaksi laskun ja silloin kysytään hetua, jos on merkintä niin tulee ilmoitus ettei laskulla maksu onnistu. Myös muut luotolla myyvät webbikaupat toimivat samoin. Miksi siis maksaa Asiakastiedolle kun tiedon saa ilmaiseksi?

Äänestä
  • Kyllähän jokaisen pitäisi omat velkansa tietää ilman kyselyjäkin,vaan oletteko niitä uusavuttomia joille täytyy rautalangasta kaikki vääntää,NYT olikin tärkeää että saadaan muiden lainan ruinaajien tiedot selville.

    Äänestä

  • kaitsuuuu kirjoitti:

    Kyllähän jokaisen pitäisi omat velkansa tietää ilman kyselyjäkin,vaan oletteko niitä uusavuttomia joille täytyy rautalangasta kaikki vääntää,NYT olikin tärkeää että saadaan muiden lainan ruinaajien tiedot selville.

    Lainaa ei ruinata. Sitä pyydetään. Toisekseen lainaa antavat pankit, jotka saavat luottotiedot ilman tätä uutta palveluakin.

    Pikkuvippejä jakavalle nilkille palvelusta ei ole mitään hyötyä, koska esimerkiksi sinä, joka siis et ole pankinjohtaja, et luottotiedoilla takaa sitä että saat antamasi vipin takaisin.

    Parhaiten uusi palvelu toimiikin kaupallisena "juorukellona" ja ylläpitäjän bisneksenä, sillä suomalaisen uteliaisuus on pohjaton, erityisesti kun toiveena on löytää naapurista ja tutuista jokin negatiivinen tieto.

    Yritykset ovat jo pitkään hoitaneet asian ilman tätä nyt mainostettua palvelua.

    Annahan eurojen palaa uteliaisuutesi tyydyttämiseksi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


On avattu kirjoitti:

Asiakastieto on nyt avannut palvelun, josta voi tarkistaa kenen tahansa luottotiedot.

http://www.omatieto.fi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu