Tallinna tulee olemaan yksi euroopan huippumestoista turismin kannalta kun se pääsee eroon lastentaudeistaan. Sivistynyt turisti ei ilahdu kun hänelle tullaan tyrkyttämään viagraa tavaratalossa. Suomessa ei moinen tulisi kysymykseen. Turistien juottaminen pitäisi myös ymmärtää lopettaa (älytön määrä viinakauppoja). Miksi arvostella suomalaisia turisteja huonosta käytöksestä kun juottaminen alkaa jo satamassa ( osan häiriöistä saavat isännät ottaa niskoilleen).
Vanha kaupunki on aivan uskomattoman hieno paikka joka tulee vetämään turisteja kuin magneetti jatkossakin, on vain sääli että monet eivät pääse sinne asti kun väsyvät matkan varrella oleviin juottoloihin.
Vanha kaupunki on aivan uskomattoman hieno paikka joka tulee vetämään turisteja kuin magneetti jatkossakin, on vain sääli että monet eivät pääse sinne asti kun väsyvät matkan varrella oleviin juottoloihin.
Vastaukset 6
Vanhimmat
"Turistien juottaminen pitäisi myös ymmärtää lopettaa (älytön määrä viinakauppoja). Miksi arvostella suomalaisia turisteja huonosta käytöksestä kun juottaminen alkaa jo satamassa ( osan häiriöistä saavat isännät ottaa niskoilleen)."
Ei siellä kukaan väkisin suomalaisia turisteja _juota_. Monet suomalaiset ovat vain niin juoppoja, etteivät voi tarjoilupistettä ryyppyä ottamatta ohittaa - ja yleensä jäävät samaan paikkaan useamman ryypyn ajaksi. He aloittavat sen ryyppäämisen jo Helsingissä terminaalin baarissa, jatkavat laivassa ja sen jälkeen jokaisessa vastaan tulevassa kapakassa Tallinnassa. Turha tuollaisesta on virolaisia syyttää.
Tallinnassa on tullut käytyä jokunen kerta, eikä koskaan ole koitettu väkisin juottaa. Olet joko ääliö tai sitten sulla ei ole laisinkaan itsekontrollia, vaan menet heti ensimmäiseen alkoholiliikkeeseen ja ostat pullon, ja pää täyteen. Lopputuloksen näkee kirjoituksessasi.
Tarkottaako tuo ääliö viroksi olutta? hmm..
se kun on ruotsiksi ööliä.........
Itse otan Saku-ääliön silloin tällöin. Kesäterassilla iso ääliö on ihan mukava. Saksalainen ääliö taas tuppaa vaahtoamaan liikaa.............puhumattakaan ruotsalaisesta!
Koko perheen kannalta alkoholiton ääliö on mukavin jouluna. Hyvää joulua kaikille ja kiva kun opin uuden sanan.
Mikä olisi se tekijä joka tekee tallinasta huippumestan?
Likainen ja kolkko kaupunki,,se jäi minulle mieleen. Ruoka oli skeidaa palvelu skeidaa...
naiset oli RUMIA..Hammaslääkrillä olis töitä..
kyllä sulla on ollu synkkää, otan osaa. Kun et
ole päässy käymään Tallinnassa.
Kun tulee tarpeekis kaukaa niin kaikki näyttää erilaiselta !
Kyllä Suomikin on eksotiikkaa täynnä kun tulee risteilylaivalla " päiväksi rantaa ".