Ilmainen matka ?

Erottiin muijan kanssa kirkosta ja niillä säästyneillä rahoilla matkustetaan nyt Bangkokiin.

Eroa Kirkosta
http://www.eroakirkosta.fi/
41431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suhteellisen hyvät palkat sulla ja muijallas jos kirkollisverosta säästetyillä rahoilla Bangokiin pääsitte. Vois kuvitella, että noilla palkoilla ei tarttis kirkollisveroista säästellä päästäkseen Thaimaahan. Vai säästittekö useammankin vuoden?

Äänestä

Eikös se ole niin, että kirkosta eroamalla saa todellakin ilmaisen matkan - HELVETTIIN!!......joka se Bangkok joidenkin mielestä onkin, ainakin ruuha ja ilmansaaste-helvetti..Bangkock onkin toimintaa sitten erikseen.

Äänestä
  • Eikös se jumalausko ole suora ja lyhin tie HELVETTIIN.

    Äänestä

  • Pekka H kirjoitti:

    Eikös se jumalausko ole suora ja lyhin tie HELVETTIIN.

    Vero muutamissa srk.on 1.5-2% Helsingissä 1 %.En minäkään ko. veroa ole maks. 35v, Ammattiliitoihin en myöskään. Ruokkojakaan en maksa. Autoakaan en omista. Enkä kesämökkiä enkä venettä . Siitä thaimaanmatkarahoja reilusti ,Että Naa hii !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Henkka S kirjoitti:

Erottiin muijan kanssa kirkosta ja niillä säästyneillä rahoilla matkustetaan nyt Bangkokiin.

Eroa Kirkosta
http://www.eroakirkosta.fi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu