vähän neuvoa. Mitä tarkoittaa kannettavassa koneessa optisen aseman kohdalla teksti DVD super Multa Double Player? Pystyykö sillä tallentamaan elokuvia dvd levylle vai olenko ymmärtänyt väärin.
Nainen
4
417
Vastaukset
eikä multa. Multa on maajussien malli.:)
Sillä asemalla pystyy polttamaan DVD-levyjä. Pystyykö elokuvia tallentamaan riippuu kovasti siitä minkä muotoisista leffoista on kyse ja onko sulla ohjelmaa tai ohjelmia jotka osaa homman.mulla ole muutakuin koneen oma ohjelma ja kone on Acer Aspire 3104WLMi. Sanooks sulle jotain. siinä on oma acerin video,valokuvaus ja music ohjelma, hankalan tuntuinen. Tiedätkö jotakin parempaa ohjelmaa millä vois polttaa dvd:n digivideokamerasta? en polttais normaaleja dvd elokuvia välttämättä. Että tämä nyky teknologia on vaikeaa ymmärtää.
- jason-blue
tuning-girl kirjoitti:
mulla ole muutakuin koneen oma ohjelma ja kone on Acer Aspire 3104WLMi. Sanooks sulle jotain. siinä on oma acerin video,valokuvaus ja music ohjelma, hankalan tuntuinen. Tiedätkö jotakin parempaa ohjelmaa millä vois polttaa dvd:n digivideokamerasta? en polttais normaaleja dvd elokuvia välttämättä. Että tämä nyky teknologia on vaikeaa ymmärtää.
Jos se tosiaan on joku Acerin oma softa, niin en ylläty.
Premiere Elements voi olla helpompi. Ei mitään iLife-tasoo, mutta kyllä silläkin jotain saa aikaseks:
http://www.adobe.com/products/premiereel/
Jos haluat ihan universaalin polttosoftan, niin Nero tai Easy Media Creator voi olla ihan toimiva.
http://www.roxio.com/fin/products/creator/suite/overview.html
että dual layer dvd levyt polttuu ok..dual layer on se standardi jota on esim esmes vuokra dvd:ssä...single layer on taas 4,7gb yleinen standardi..eli voit polttaa dvd:lle kamaa siis dataa ihan ok, mutta mikäli kyseessä on esmes kaupallisen mahdollisesti kopiosuojatun levyn kopioinnista asia ei ole ihan yksiselitteinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2486237Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.895139KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa164349Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1423113Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123081Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1652594Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,862543Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1741724- 461679
- 681515