60000 Donaa

eli kelkkaurien kunnostukseen, onpa kiva mourrautella kohta rolahakalla kelkkareitillä.
52616
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minä olen leikkiny jo pienenä ne intiaanileikit. Sain viettää sen verran onnellisen lapsuuden. Ei lapseta enää.

Äänestä

Jos käsitin oikein niin siellä on tulossa 60000 tonnia kelkkaurien tekoon.
Tuo summahan on ihan hirvittävä!
60 000 000!
Vai oliko nyt niin että kirjoittaja osaa (omasta mielestään) ajaa kelkkaa, mutta häntä vaivaa numerosokeus eli "sehän on vähän tyhmä"?

Onnea vaan valitsemallesi kelkkauralle!
Toivotaan ettei myös vauhtisokeus yllätä ja jos yllättääkin niin toivokaamme että kohdalle osuu riittävän suuri puu.

Hyvä kelkkailija on... ei sellaista olekaan!
Kusipäitä ne on kaikki!

Äänestä
  • eihän se olekkaan pers`aukisten hommaa, taidat olla vaan köyhä paska... parka.

    Äänestä

  • no vaen jep kirjoitti:

    eihän se olekkaan pers`aukisten hommaa, taidat olla vaan köyhä paska... parka.

    Eihän moottorikelkalla ajelu oo yksistään rikkaiden harrastus.Sitä voi harrastaa niin työtön kuin eläkeläinenki. Muuten on vain niin jonnii joutavaa. Muutama kuukausi vuodessa ei voi paljo maksaa. On paljon hyödyllisenpiä harrastuksia. Kelkkailijoille kunnat vielä verorahoilla tekee semmosia uria metsiin. SUKSET TAI LUMIKENGÄT JA UMPIHANKI ANTAA TÄYDELLISEN VAPAUDEN.

    Äänestä

No lopultakin päättäjät heräs, mut myöhään. Yx huono puoli, ei ole lunta!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tarpeeseen... kirjoitti:

eli kelkkaurien kunnostukseen, onpa kiva mourrautella kohta rolahakalla kelkkareitillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu