Kasperille pitäisi keksiä toinen ja kolmas nimi.
Kasperi olisi ehdoton etunimi, mutta toiseksi nimeksi ei keksitä mitään. Siihen on ilmeisen vaikea yhdistää mitään nimiä perään. Osaisiko joku auttaa?
Kasperin toiset nimet!
11
4483
Vastaukset
- Kukkakimppu I
Kasperi Juho/Leo (tai jokin muu nimi, jossa on 2 lyhyttä tavua)Joonatan/Konstantin (tai jokin muu 3-tavuinen nimi)
Kasperi Tuomas (tai jokin muu nimi, jossa on 2 pitkää tavua) Aleksander/Leonardo (tai jokin muu 4-tavuinen nimi)- pienen pojan äiti
Kasperi Juho Joonatan kuulostaa kivalta ja ei liian pitkältä. Tämä laitetaan harkintaan, kun mies tulee neljän jälkeen kotio tiedän hänenkin mielipiteensä. Juho Joonatan sopii kivasti yhteen kun molemmat alkavat J:llä onko kuitenkin erityyppisiä nimiä? Tuomas ei mielestäni sovellu Kasperin perään, vaikka nimessä ei mitään vikaa olekaan.
Kiitos!
- pienen pojan äiti
siis toisiksi nimiksi: Eeli, Eemi, Juuso, Onni sekä Juho ja Joonatan (minä pidän, miehestä en tiedä, niitä ehdotettiin juuri) Aleksi, Eemeli, Valtteri, Joosua?, Johannes, Luukas, (vaihtoehtona oli myös pitkään etunimeksi) Mikael ja Tapio (kulkee suvussa, mutta kumpikaan ei tykkää nimestä)
Mutta ehdotelkaa muitakin ja erilaisia nimiyhdistelmiä voi vääntää, me emme saaneet mitään järkevää kokoon. - Liisa-Maria
Tässä malliksi yhdistelmiä, joita voit itse keksiä lisää:
Kasper Aleksis Juhani
Kasper Anton Edvard
Kasper Eino Matias
Kasper Heikki Johannes
Kasper Onni Alarik
Kasper Wilho Aukusti
Kasper Jesper Joonatan- pienen pojan äiti
Noista sinun ehdottamistakaan nimistä oikein yksikään ole sykähdyttävä nimiyhdistelmä, Kaikki ovat jotenkin teennäisiä anteeksi vaan kauheasti, siksi pyysin apua jos löytyisi nimiyhdistelmä, josta kumpikin pidämme ja sointuisi vielä kauniisti. Ja etunimi on Ksperi eli II perään joka vaan lisää hankaluutta.
- heluna,.,
pienen pojan äiti kirjoitti:
Noista sinun ehdottamistakaan nimistä oikein yksikään ole sykähdyttävä nimiyhdistelmä, Kaikki ovat jotenkin teennäisiä anteeksi vaan kauheasti, siksi pyysin apua jos löytyisi nimiyhdistelmä, josta kumpikin pidämme ja sointuisi vielä kauniisti. Ja etunimi on Ksperi eli II perään joka vaan lisää hankaluutta.
Ensinnäkin onnea, olet valinnut kivan pojan nimen! Kasperi on pitkä nimi ja siihen on hieman hankala keksiä toisia nimiä.
Meidän pojan nimet tulevat suvun miehiltä
eli Kasperi Kaarle Johannes
- Riikka-Liisa
Heips!
Eikö olisi mahdollista tehdä vaikka Kimi Kasperi ja sanoa silti Kasperiksi, Kasperiin on tosiaan aikas hankala yhdistellä mitään. No ehkä jotain kuitenkin tässä ehdotuksiani.
Kasperi Eeli Mikael
Kasperi Onni Tapio
Kasperi Onni Oliver
Kasperi Eeli Aleksi
Kasperi Ville(-)Valtteri
Kasperi Väinö(-)Viljami
Kasperi Tatu(-)Tuomas
Miellyttääkö mikään, ne eivät ehkä soinnu kaista parhaiten, mutta ovat ok mielestäni. Kasperi on kiva nimi.- pienen pojan äiti
Kiitokset tosiaan ehdotuksista. Haluan ehdotomasti sen Kasperin etunimeksi, koska haluan kutsua lasta silä nimellä mikä on etunimi, aiheuttaa usein hämmennystä, koska lääkäreissä ym. kutsutaan ensimmäisellä etunimellä, lehdet tulevat sillä ym.
Kasperi Eeli Mikael on ihan ok nimi, ja sointuu aikas kivasti... laitetaan harkintaan. Aleksi ei mielestäni sovi.
Kasperi Onni Tapio/Oliver = tämä myös ihan kiva nimi, en vaan voi tykätä tosta Tapiosta, mutta sointuu kauniisti, eikä ole liian pitkä. harkitaan. Oliver ja onni eivät sovi yhteen mielestäni.
Kasperi Ville Valtteri = Aikas hyvä... harkitaan.
Kasperi Vainö Viljami = myös aika hyvä... harkitaan.
Kasperi Tatu Tuomas = En tykkää nimistä. Tosin yhdistelmänä aikas kaunis!
- Jilla
Tuli mieleen Kasperi Juuso Johannes. :)
- pienen pojan äiti
Sehän kuulostaa todella kivalta ja mukavalta! laitetaan harkintaan, tällä hetkellä "ykkösenä".
Kiitokset sinulle!
- lyyti
Kasperi Anton Oskari
Kasperi Eemil Hermanni
Kasperi Joel Henrik
Kasperi Eetu Elmeri
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?
Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman481568Sunnuntai terveiset kaivatulle
Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!761355- 271112
Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua
Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊881064- 88980
Ai miehillä ei ole varaa maksaa
Treffejä naiselle johon on ihastunut? Ihanko totta dusty miehet? Tekosyy. Haluatko laittaa 50/50 kaikki kulut parisuhtee188914Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta
Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi99855Olet mielessäni
viimeisenä illalla ja ensimmäisenä aamulla. Ihastuin sinuun enkä voi tunteilleni mitään. Jos uskaltaisin, tunnustaisin s20851- 82821
Hei rakas mies. Olisi yksi kysymys, mielellään rehellinen vastaus edes täällä..
Mitä sinä minusta haluat?70789