Lugesteron

Olenko nyt siis ymmärtänyt oikein että 200 mg luget otetaan suun kautta ja vahvemmat "pistetään sisään"? En huomannut lääkäriltä kysyä..
2348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

käytössä on 100mg luget kahdesti vuorokaudessa kolme palleroa kerralla eli yht 600mg per päivä, ja ihan emättimen kautta otan, luulen että sulla samoin, joissai tapauksissa sen voi tieten oraalisestikin ottaa.

Äänestä

alakautta aina jos ei erikseen mainita lääkärissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hömelö(kö) kirjoitti:

Olenko nyt siis ymmärtänyt oikein että 200 mg luget otetaan suun kautta ja vahvemmat "pistetään sisään"? En huomannut lääkäriltä kysyä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu