Mihin avaruus loppuu?

mitä sen jälkeen

tulee? Kun joku insinööri tai muu osais selittää sen. Kaikki yritetään nykyään selittää tieteellisesti mutta sitä ei ole kukaan vielä kait selittänyt.

7

556

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mihinkään lopu

      Vaan ihmisen järki loppuu.

    • loppuu...

      ...s kirjaimeen

    • Kyllä viisas insinööri tietää mutta onko sellaista vielä syntynytkään. Sehän on hyvin yksinkertainen asia. Nykyään lasketaan kymmenlukujärjestelmällä ja tulokset loppuu pitkiin desimaalilukuihin mutta kun avaruuden tutkiminen lasketaan kahdeksanlukujärjestelmällä lopputulos menee tasan. Yksinkertaisesti selitettynä jos lähdet kulkemaan kasin viivaa palaat aina samaan paikkaan niin avaruudessakin se on vain kolmiulotteinen jota ei vielä ihmisen järki kykene ymmärtämään.

      • Konsta Pylkkeröltä

        Kyllä se tietää. Mutta elääköhän se vielä.


    • -abc-

      Jospa se on kuin pallopinta, mutta kolmiulotteinen. Kuljettuasi riittävän kauan tulet takaisin lähtöpaikkaan.

    • kerran...

      Avaruuden reunalta meinasin pudota, mutta en tiennyt mihin. Mitä sen loppumisen takana on? Ehkä lisää avaruutta, mutta mihin se loppuu ja mitä sen takana on? Taisin seota. Älkää miettikö asioita, joille ei tunnu oikeasti olevan vielä selitystä!

    • vastaa:

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45329
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11223
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      195
      10856
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9701
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8518
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6501
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3200
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2212
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      35
      1597
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1500
    Aihe