Sensuuriko

Kun hävisi palstalta Eko-Kympin juttu,joka koski www.adressit.com nimiadressia,.
2506
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kertoen sen, että kaikki ei ole kohdallaan ko. puljussa.
Asiakaspalvelu ei vastaa. Sähköpostin kuittaus on aika omaperäinen.
Eko-Kymppihän on kuntien omistuksessa. Eli kuntalaiset valtuutettuja toimimaan ja kyselemään Eko-Kympin perään.

Äänestä
  • Lukekaa 21.12 Sotkamo-lehdestä toisinajattelijan kolumni.
    Maakuntalehti sensuroi kaiken kuntayhtymää ja Eko-Kymppiä koskevan epämieluisan aineiston. Onneksi paikallislehdissä (ainakin Sotkamo-lehdessä) kirjoitetaan niinkuin asiat oikeasti on!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


otti ja poisti kirjoitti:

Kun hävisi palstalta Eko-Kympin juttu,joka koski www.adressit.com nimiadressia,.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu