Tuna Resort

tietoo?

Onko kellään kokemuksia tästa Harri Haataisen Tuna Resort paikasta, tämä on kaiketi uusi paikka jos oikein ymmärsin, niin tämä ei ole se sama paikka jossa Haatainen piti ainakia 1999-2006 saunaa ja ruokapaikkaa Chalongin sataman tuntumassa?
http://www.tunaresort.com/index.jsp?pid=2

5

3121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SingChang

      Kiinnostaa tuo sauna hommeli, sillä olen käynyt Harrin höyrysaunalla kolme kertaa jossa oli myös hierontaa ja erittäin hyvää ruokaa ja juomaa. Onko tuo samassa paikassa kuin helmikuussa v2006 ja onko siellä se mukava höyrysauna jossa oli höyrynkehittimenä pontikkapannun näköinen tynnyri?

    • kml1

      Tuna Resort on Haataisen uusi paikka Chalongissa. Sijaitsee vähän ennen Chalongin ympyrää Karonilta päin tultaessa. Hieno mesta, tilavat tyylikkäät huoneet. Olimme perheen kanssa perinteisellä joulupäivällisellä 2007 ja ravintola oli viimeistä paikkaa myöten täynnä. Kävimme vielä toisenkin kerran syömässä Harrin ihanat tonnikala annokset.Virallisesti paikka ei ollut vielä auki, uima-allas ja sauna olivat vielä hieman keskeneräisiä. Tutustumisen arvoinen mesta. Aiomme ehdottamasti viettää siellä muutaman yön ensi jouluna.
      -KL

      • Anonyymi

        Menisin mieluummin Thaimaalaisten kanssa kalaan. Kokemusta on suomalaisesta ja Thaimaalaisista kalastusreissuista.
        Thaimaalaisten kanssa ei tarvitse kuunnella itsekehuja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Menisin mieluummin Thaimaalaisten kanssa kalaan. Kokemusta on suomalaisesta ja Thaimaalaisista kalastusreissuista.
        Thaimaalaisten kanssa ei tarvitse kuunnella itsekehuja.

        Samaa mieltä. Itsensäkehuja.


    • Anonyymi

      Itse käyn kalassa Rawain laiturilta. Saalista tulee eikä tarvitse kuunnella ei tsuhnien eikä thaikkujenkaan kehuskelua. Jopa ruskit, jotka siellä kalastaa, ovat mukavaa porukkaa.

      Arska kun painuu ulapan taa, votku aukeaa, rannalla merimustalaiset paistelevat saaliskalat ja lisämätöt saa varjon alta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      228
      19245
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      96
      4164
    3. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      73
      2643
    4. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      48
      2153
    5. Temutatko ?

      Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?
      60 plus
      190
      1785
    6. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      289
      1622
    7. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      73
      1561
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      135
      1540
    9. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      168
      1494
    10. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1384
    Aihe