Hei! Koirani on 7 vuotias lyhytkarvainen mäyräköira uros ja leikkaamaton.. Kesällä samaan taloon (omakotitalo) tuli tyttökoirapentu jonka ensimmäiset juoksut ovat nyt...pariviikkoa on jatkunut tuota mäykyn vinkumista ja kitinää...(osasin sitä kyllä odottaa), mutta tänään käytin mäykkyä ulkona ja se kakkasi löysää ulostetta ja lopuksi tuli vertakin??ei koskaan hyvä merkki!! Mäykky ei juurikaan syö vähän sain aamulla syötettyä ruokaa sille, mutta muuten aika heikkoa..onko muilla kokemuksia??voiko olla jotain stressiperäistä...vettä on koiralla kokoajan, mutta kun ei se malttaisi aina edes juodakkaan...muuten se on kyllä virkeä ja lenkillä vetää tietty kauheesti kun tytsyn hajuja löytyy....Kiitos paljon jo vastauksista ja jouluja kaikille..!
Vastaukset 1
- ......
Jos koiralla on ripuli, ärtyneestä suolesta tulee helposti verta. Siksi koiraa pitää paastottaa ripulin sattuessa ja antaa nesteitä ja apteekista saa ripulin hoitoon kaikenmoista. Tehobaktia esim. voi antaa. Toki voi olla kyse jostain sairaudesta mutta se verenvuoto on aika yleistä tavallisen ripulinkin yhteydessä ja ihmiset sitä säikkyy.
Toivottavasti koira on asianmukaisesti rokotettu.
Urokselle on suuri stressi ja kiusaamista jos samassa talossa on juoksuinen narttu! Jotkut eivät syö viikkoihin ja inisevät perään. Leikkuuttakaa jompikumpi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.381894- 102875
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei186676- 80670
- 50635
- 65625
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609- 62606
- 35604
Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48567