mainosten esto

Norton Internet security 2008 ja add-on pack koneella mut mainosten estoo ei edellises versios löyty täst uudest en oo löytäny
? onkohan sitä tai saako sen ladattuu jostain ??
3197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mä yritin koko viimeviikon kuuklettaa mammalle jotain kiiltävääkin joululahjaksi, mutta mä en löytänny internetistä yhtään mainosta ja mun piti sitten tietenkin lähteä pelkällä tuurilla keskustaan haahuileen ja jalkakopelossa ettiin alan lafkoja, kun ei siä pirukaan tähän aikaan vuodesta autolla. Miten te saatte niitä mainoksia näkyviin? Jätkät väitti, että täällä kaksnelkussakin ois rutosti mainoksia, mutta mä en ainakaan oo nähny vilaustakaan.

Äänestä

2008 versiosta toin mainostenpoisto-ominaisuuden, kysyin nortonilta asiasta; ei ole tulossakaan mainostenpoistoa uuteen versioon. Harmi eikö vaan. Itse laitoin koneelle norton 360:n siinä on tuo mainostenpoisto myös.

Äänestä

kaikki, hyvä ohjelma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mies -63 kirjoitti:

Norton Internet security 2008 ja add-on pack koneella mut mainosten estoo ei edellises versios löyty täst uudest en oo löytäny
? onkohan sitä tai saako sen ladattuu jostain ??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu