loppu tulee..

häh??

..ennemmin tai myöhemmin. jos se tulee vasta 5miljardin vuoden päästä, voi se tulla huomennakin.jos fysiikan lait määrää eikä isompaa tyyppiä ole, me saadaan nokkaan kaikki =P

mutta ei kukaan mitään häviä
eikä kaikkeus ole vihamielinen

vaikka ainoastaan fysiikanlait määräis ja maa tuhoutuis niin on tää siltin helvetin hieno homma =P

kaikki irti, kuoleman jälkeen tuskin ainakaan harmittaa

5

643

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ennustaja....

      Onhan tässä vaikka mistä taholta ennusteltu luonnontuhoja joulupyhinä 26.12

      Nancy Lieder mm. on kanavoinut että joulupyhänä tapahtuu jotain luonnonmullistuksia (merenalainen maanjäristys). Kun seuraavassa Zetatalk kanavoinnissaan taas luki että "e olemme jo aiemmin kertoneet, että emme voi paljastaa yksityiskohtaisemmin sitä, mitä nyt joulun aikaan tulee tapahtumaan."

      Ihan vain kaikki kunnioitus Liederille ja muille kanavoijille mutta mitä enemmän heidän kanavoinneissaan kaikuu itsekkyyden ääni niin sitä epäluotettavia nämä ennustukset ovat.

      Se nyt kuitenkin ei sitä tosiasiaa kiistä etteikö 2004 joulupyhinä tapahtunut Tsunami juuri johtunut planeetta X:n vaikutuksista maapallon ytimeen ja että samoja luonnontuhoja tulee lähiaikoina taas tapahtumaan.

      SPR:n sedät ovat kuitenkin rahanahneuksissaan taas valmiina järjestämään uuden rahankeräyksen jos uusi Tsunami ilmaantuu. En nyt sitä tarkoita että nämä rahanahneet sedät jotain tulevasta tsunamista tietäisivät. He eivät tiedä mistään muusta kuin heidän lihavasta kuukausipalkasta ja että kuinka paljon heidän lihavat osakkeet ovat lihonneet sinisilmäisten Suomalaisten tsunamikeräykseen lahjottaneiden kustannuksella.

      Raha ratkaisee ja maailma tuhoutuu... Se on nykypäivää ja karua todellisuutta. Kouluttakaa vaan itsenne juristiksi ja paisutelkaa yltäkylläisessä elämässä lopun elämänne kun leipäjonot kasvavat siinä sivussa. Entistä enemmän porukkaa muuttaa asumaan kadulle ja syö roskiksesta. Vaikka tämä naurattaa niin suostuisitteko itse luopumaan kaikesta siitä mitä egonne on teille kautta vuosien uskotellut (ostaa auto ja talo lainalla) kun ahneet osakkeenomistajat toteuttavat ahneudelleen tuttua kaavaa siirtävät sen teidän työpaikkanne ulkomaalaisten työntekijöiden käsiin.

      ps. sori jos oli liian karkeaa tekstiä. Tämä oli nyt ehkä liian masentavan sarkastista pakinaa mutta täyttä totta. Uskaltakaa katsoa totuutta peilistä niin totuus näkyy teille vasta silloin ensimmäisen kerran kun ette enää pysty tuijottamaan siihen omaan napaanne.

      • häh??

        mutta eihän immisillä oo tiedossa muuta vakavaa tuhoa kuin meteoriitti ja EHKÄ tuo nibirum ..arskan sammuminen loppujen lopuks. nekun saa pois päiväjärjestyksestä niin sen jälkeen nää raha/sodat/taudit/järistykset/tsunamit yms.. pikku ongelmat on vaan järjestely kysymys.. ihmiset säätää kerta ne ei tiedä mistä on kyse ja niil on paha olo. ihminen ei oo paha, ei kukaan


      • häh??
        häh?? kirjoitti:

        mutta eihän immisillä oo tiedossa muuta vakavaa tuhoa kuin meteoriitti ja EHKÄ tuo nibirum ..arskan sammuminen loppujen lopuks. nekun saa pois päiväjärjestyksestä niin sen jälkeen nää raha/sodat/taudit/järistykset/tsunamit yms.. pikku ongelmat on vaan järjestely kysymys.. ihmiset säätää kerta ne ei tiedä mistä on kyse ja niil on paha olo. ihminen ei oo paha, ei kukaan

        ..lopuksi ei oo paha,sisältä. joku näyttää pahalta esim bush mut se jätkä on vaan pihalla/ tietämätön..touhuaa omia "hyviä" juttujaan. ihmiset tappelee uskonnoista ja kaikesta ihme jutuista ja se on vaan sitä alkeellista hölmöilyä.ihmiset lyö aina lukkoon kaikki uskomukset paniikkinsa takia ja sit alkaa erimielisyydet.. näin mä OLETAN


    • minäkin olen pelle

      Ei fysiikan lakeja ole kiveen kirjoitettu. Tieteelliset teoriat ovat aina voimassa toistaiseksi. "Fysiikan lait" on ihmisen kehittämä tieteellinen teoria, jolla ennustetaan ja kuvataan tapahtumia. Kuitenkin se, kuten kaikki muutkin teoriat, on voimassa vain toistaiseksi, sillä emme voi varmuudella koskaan tietää onko se oikeassa, emme voi 100% varmuudella sanoa, että fysiikan lait pätevät tulevaisuudessa. Tai jos sanomme, niin valehtelemme. Lisäksi tieteellisten teorioiden luonteeseen kuuluu se, että ne ovat yksinkertaistuksia, ne eivät voi ikinä kuvata todellisuutta sellaisena kuin se on, sillä ne korostavat tiettyjä asioita ja jättävät toisia pois.

      Itse asiassa mikä tahansa kielellä tai merkkijärjestelmillä tehty kuvaus todellisuudesta on aina rajallinen, sillä mikään ei voi kuvata kokemusta. Ei kukaan voi esim. tietää miltä mansikka maistuu ennen kuin maistaa, ei sitä kokemusta voida välittää ihmiselle millään vaikka mansikan koostumus ym. oli analysoitu mahdollisimman tarkkaan ja kirjoitettu raportiksi, joka annetaan ihmiselle luettavaksi tai jos hänelle näytetään kuvia mansikasta tai jos toinen ihminen kuvailee sen makua hänelle. Ei hän silti tietäisi millainen kokemus mansikan maistaminen on.

      • häh??

        mutta aika hyvin tietää jo miten tää fysiikka puuro toimii todennäköisesti ni ..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      76
      5245
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      67
      4668
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      126
      4606
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      339
      1946
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      89
      1609
    6. 92
      1524
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      257
      1476
    8. 336
      1154
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      991
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      55
      967
    Aihe