Kysymyksiä

New linux owner

Olisi muutama kysymys joka on askarruttanut :

1 ) Onko Linuxille Live Messengeriä ?

2) Onko olemassa ohjelmaa jolla saisi siirrettyä kappaleita mp3-soittimelleni ?

3) Kun on kuulemma olemassa satanic ubuntu, niin onko sitten esim. punk ubuntu tai vastaava ?

kiitän.

4

393

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keowkd qwo kqw

      1) AMSN

      2) soitin toimii usb muistina joten kiinni koneeseen ja hiirellä raahaamalla kappaleet soittimeen (jos jotenkin muuten toimii niin viisaammat kertoo enemmän...)

      3) sua on kusetettu...

    • soittimesta!
      Eli, soittimesi olikaan...?

    • miksuh.

      1) AMSN, Gaim / Pidgin, kopete, kmess.

      2) Riippuu ihan siitä mikä soitin sulla on. Monet mp3-soittimet näkyy usb-massamuistilaitteina tietokoneelle, eli et tarvitse mitään erityistä ohjelmaa kappaleiden siirtämiseen soittimeen. Kytket vaan soittimen usb-porttiin ja raahaat hiirellä kappaleita soittimen tiedostoikkunaan.

      Creativen NOMAD- ja Zen- sarjan soittimet ei näy koneelle usb-masamuistina. Soitin käyttää MTP:tä (media transfer protocol). Jos sulla on jokin noista soittimista, niin voit käyttää Gnomad2 ja Neutrino softia soittimen hallintaan, olettaen että Linux-jakelussasi olevat versiot tukee MTP:tä.

      3) Ubuntu Satanic Edition kyllä on olemassa, mutta Punk Editionista en muista kuulleeni :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      264
      9455
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      305
      6638
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      68
      1594
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1391
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      92
      1225
    6. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1151
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      1023
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      40
      852
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      746
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      311
      738
    Aihe