Tarvitaanko todella TV-kuuluttajia ? Meitä ilmeisesti pidetään idiootteina lukutaidottomina ymmärtämättöminä aaseina, joille pitää sormella osoittaa, mitä seuraavan tulee. Ja se kuulutus kun on usein täysin p...stä. Sekavaa poukkoilua ensiviikon, huomisen, kahden tunnin kuluttua tulevasta ohjelmasta. Joka tapauksessa pitää tsekata lehdestä, mitä todella seuraavana tulee. Ilmeisesti on tärkeämpää että on puuterit hyvin nenällä ja hameet ojennuksessa.
Pois nämä "tyhjäpäät"! Säästö se on pienikin (ja onkohan niin pieni) säästö. Ja kun Ylen pitäisi olla rahavaikeuksissa ???
Tarvitaanko TV-kuuluttajia
Nimetön
2
1301
Vastaukset
- Davinci
Ei tarvita. Jäänne muinaisajoilta.
- kun on kuuluttaja
Kuuluttajan palkka on pienempi kuin hollyvoodin roskiksista löydettyjen filmien näyttämisen tekijä korvaukset.
Säästöä se on pienikin säästö.
Oispa suomen tv:ssä joskus varaa näyttää parempia euroopan tai vaikka aasia leffoja, ettei tarttis aina ameriikan dyykileffoja katella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523496Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512442- 1211247
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151220Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101119Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per65997- 46904
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019900- 40815
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202731