Missä syy jos lapsista/nuorisosta tulee rikollisia? VANHEMMISSA TIETENKIN! HERÄTKÄÄ NYT JO TODELLISUUTEEN JA KATSOKAA MITÄ KAKARANNE TEKEVÄT! On se kumma, että Ei meidän pikkuinen mitään tee.. olet kuullut väärin.. tai sitten ei muuten vain välitetä! vanhemmat kuristus huoneelle viikoksi aina kun lapsi tekee jotain kunnes ne oppivat pitämään parempaa kuria! Ja älkää selittäkö ettei lapsia saa kurittaa! Sen takia ne on tollasia! Ku oppii jo kotona ettei teoista tule seuraamuksia!!!
surkeat vanhemmat
niinpä niin
2694
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Pari viikkoa sitten oli juttua että kontion kaupan hissistä palomiehet käyvät viikottain päästämässä ulos 10-14v poikia, jotka ilmeisesti ovat keksineet kuinka hissin saa jumiin..
Mitä hauskaa siinä leikissä on?ja jos ne kersat on samoja joka kerta, niin miten ihmeessä vanhemmat ei ole saanut niitä kuriin?
lapsiaan kuriin. Täällä on alakoulun bussipysäkillä hakattu erään lapsen kasvot verille ja luokassa eletään kuin hullujenhuoneessa. Ei mitään apua rehtoristakaan.
Vanhemmat tehneet hallintokantelun lääninhallitukselle ja pahoinpitelystä valittanee poliisille ja nyt asia on lastensuojeluviranomaisilla.
Että näin täällä Puuhamaan liepeillä puuhastellaan.
Asiasta on yli 80 kirjoitusta ja niitä on lukenyt yli 4200 ihmistä Suomi24, Janakkallan sivuilla otsikolla "Tervakosken koulukiusattujen vanhemmille".