mää olin noin 2vuotta sitten cran canarialla ja jouduin poistumaan paikalta ennen aikoja kun jokaista luuta särki/pakotti johtuuko siitä ainaisista ilmavirtauksista vaikos rikkipitoisesta tulivuori peräisestä ilmastosta? onko kokemuksia
kokemuksia
kertokeepa
5776
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Monet tulevat Kanarian saarille erityisesti leudon ja miellyttävän ilmaston takia. Ainakin itselläni monet vammoista johtuvat kolotukset jäävät suurinpiirtein lentokoneeseen, eikä niistä ole tietoakaan matkan aikana. Ihottumat saavat lämpö- ja valohoitoa ja voivat matkan jälkeen pitkään paremmin.
Olisko kohdallasi ollut kyseessä joku virus tms.
lol lol lol
mutta otan villatakin mukaan, jota pidän vyötärön ympärillä kääräistynä tai vedän sen kunnolla päälle, jos tuulee. Lisäksi pidän villasukkia iltaisin ja öisin hotellissa. Lämpötilat tähän aikaan 19-22 astetta,ei siis 25-32 astetta, joten pitää kuitenkin vähän huolehtia itsestään. -Olisiko Sinulla reumaa?-Me käydään Playalla joka vuosi talvella, ja voidaan kuitenkin paremmin, kun jos oltais koko talvi ilman aurinkoa.
kuulu tuonne luulosairaat osioon? Eikä Gran Kanarialla ole edes tulivuoria.
Gran Kanaria on ison tulivuoren huippu. Käykää katsomassa Bandaman valtavaa kraateria. Paikka on mielenkiintoinen nähtävyys ja näköalapaikka. Jonain päivänä purkaus taas tapahtuu.