potka

Tietääkö kukaan voiko koiralle antaa kinkun potkan?
52257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ehdottomasti liian suolainen.

Äänestä
  • on pelkkä luu.Pystyykö esim. liottamaan vedesssä liian suolan pois?

    Äänestä

  • kysymyksessä kirjoitti:

    on pelkkä luu.Pystyykö esim. liottamaan vedesssä liian suolan pois?

    Suolan lisäksi luu on kypsennetty. Siitä irtoilee sälöjä, jotka ovat koiralle vaarallisia. Luut pitää antaa aina raakana

    Äänestä

  • kysymyksessä kirjoitti:

    on pelkkä luu.Pystyykö esim. liottamaan vedesssä liian suolan pois?

    Ei mitään keitettyjä luita koiralle koska paistettaessa/keitettäessä luu kovettuu ja siitä tulee kovia piikkejä kun koira sen syö, suolisto poksahtaa!! Kuinka moni koira kuoleekaan jouluna, rusinoihin, suklaaseen, kinkun luuhun kun taukit antelee!!

    Äänestä

Koskaan ei kannattaisi ketään haukkua noin rumasti,
sillä kysymällä oppii, sanoi äitimuori.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


koiralle kirjoitti:

Tietääkö kukaan voiko koiralle antaa kinkun potkan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu