Laitoin kaverini ulkoisen kiintolevyn läppäriini kiinni, jonka jälkeen laitoin oman ulkoisen kiintolevyn läppäriini kiinni. Kaverini kiintolevy tuli F:ksi ja minun G:ksi. Vaikka otin kaverin kiintolevyn pois ja käytin omaani pois niin minun kiintolevy oli edelleen G. Nyt kiintolevylläni olevien ohjelmien pikakuvakkeet eivät löydä ohjelmaa koska F:\..... vaihtui G:\...:ksi. Miten saan siis nimettyä kiintolevyni takaisin F:ksi. Oliko tarpeeksi sekavasti selitetty :D
tietoooo????
onko tietooo???
2160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Levyasenien pitäisi siirtyä automaattisesti kun ne poistetaan ja otetaan käyttöön uudestaan.
Käyttäjähäiriö.
Poista levyt turvallisesti ja käynnistä kone varmuuden vuoksi uudelleen niin asemien tulisi asettua siihen järjestykseen kuin laitteet kiinnitetään.
Kokeile uudelleenkäynnistyksen jälkeen
levynhallinnasta, oma tietokone oikea hiiren näppäin ominaisuudet, levynhallinta, valitset kiintolevyn minkä kirjaimen haluat muuttaa taas oikealla klikkauksella.
Voithan vaihtaa pikakuvakkeesta missä sijaitsee,
hiiren oikealla ja ominaisuudet.
En ole nyt Windowsissa niin epäselvää..