tein uudenvuoden lupauksen.

olen tähän saakka kirjoitellut asiallisesti,
mutta koska mutkaan sitä ei tee,
minä alan saman huu haa tyyliin.

Eli ensimmäinen neuvoni on , koska asunnot pian alkavat halpenemaan -30 %, niin vielä ei kannata niitä ostaa,
kannatta odottaa vaikka vielä muutama vuosi,
kyllä ne halpenee.
2181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei kannata antaa periksi. Jatka vanhaan malliin asiallisella linjalla.

Ei mitään -30% rommauksia.

Itse ennustan - aivan asiallisesti - asuntojen hintojen laskevan maltilliset -25% kesään 2008 mennessä. Perusteluna subprime-kriisi ja sen aiheuttama luottolama ja suurtyöttömyys. Kun asuntojen hinnat romahtavat ja pankit alkavat vaatia lisävakuuksia, on liha jo kypsää poimittavaksi. Se joka tuli ostaneeksi kuplahintaisen läävän neukkukuutiosta viimeisen parin vuoden sisällä tulee kärsimään kohtuuttomasti. Pakkohuutokauppa on tosiasia monen ikivelallisen kohdalla.

Myyntijuna meni jo, toivottavasti Sinä et jäänyt asemalle!

Äänestä

Huu haa tyyli on herkkien hämäykseksi...

Pää pois puunkolosta, lamahärkä on karannut aitauksesta!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aloitan kirjoitti:

olen tähän saakka kirjoitellut asiallisesti,
mutta koska mutkaan sitä ei tee,
minä alan saman huu haa tyyliin.

Eli ensimmäinen neuvoni on , koska asunnot pian alkavat halpenemaan -30 %, niin vielä ei kannata niitä ostaa,
kannatta odottaa vaikka vielä muutama vuosi,
kyllä ne halpenee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu