Pikkuiselle kivaa?

15 kk

Tunnen Tukholman melkoisen hyvin sinkkuajoiltani. Mutta nyt perheellisenä 1v3kk-vanhan neidin äitinä en saa mieleeni mitään kivaa paikkaa, jonka voisin tytölleni näyttää??? Onko mitään ehdotuksia?

4

503

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aikuisten lasten isä

      Se on ihan sama, mitä tuon ikäiselle näyttää. Ei se kuitenkaan sitä pitkään muista eikä siitä paljoa ymmärrä.

      Suunnittele vaan matkasi omien kiinnostuksiesi pohjalta ja käytä lasta siellä vastaan tulevissa leikkipaikoissa. Kyllä sinä myöhemmin ehdit lomailla "lasten ehdoilla", kun lapsesi on/ovat puuhamaaiässä. Nyt riittää, että otat vain aikataulussasi lapsen vaatimukset (ruokailut, vaipanvaihdot yms. tauot) huomioon.

    • noin pienen kanssa

      En itse näkisi syytä lähteä noin pienen kanssa "Tukholmaan". Eihän tuon ikäinen tajua matkasta vielä mitään. Odota pari vuotta, niin leikki-ikäiselle voi jo näyttää eläintarhaa, leikkipuistoja, satupaikkoja jne.
      Mielummin lastenhoitaja mukaan, joka voi olella vaavin kanssa hotellissa sillä aikaa kun vanhemmat vähän rentoutuu tai lapsenhoitaja kotiin ja vauva jää kotiin!

      • lillilalli

        Voihan sitä tietysti lapsen kanssa oleskella vain neljän seinän sisällä, mutta meillä lapset ovat pienestä pitäen kulkeneet Tukholmanreissuilla mukana.

        Reilun vuoden ikäiselle ei ole vielä paljon näytettävää; noin vuoden päästä junibacken on varmaan mukava vierailukohde.

        Kesällä olimme silloin alle vuoden ikäisen lapsen kanssa ja oleskelimme ulkona leikkipuistossa, mutta muuten vauva kulki mukana kaupoissa yms.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4622
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      180
      1897
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1600
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      124
      1125
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1081
    6. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1036
    7. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      933
    8. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      52
      896
    9. Hyvää huomenta!

      Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as
      Ikävä
      78
      872
    10. Mulla on tarkat korvat

      Kuulin sun äänen ihan selvästi.
      Ikävä
      4
      838
    Aihe