Pikkuiselle kivaa?

15 kk

Tunnen Tukholman melkoisen hyvin sinkkuajoiltani. Mutta nyt perheellisenä 1v3kk-vanhan neidin äitinä en saa mieleeni mitään kivaa paikkaa, jonka voisin tytölleni näyttää??? Onko mitään ehdotuksia?

4

505

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aikuisten lasten isä

      Se on ihan sama, mitä tuon ikäiselle näyttää. Ei se kuitenkaan sitä pitkään muista eikä siitä paljoa ymmärrä.

      Suunnittele vaan matkasi omien kiinnostuksiesi pohjalta ja käytä lasta siellä vastaan tulevissa leikkipaikoissa. Kyllä sinä myöhemmin ehdit lomailla "lasten ehdoilla", kun lapsesi on/ovat puuhamaaiässä. Nyt riittää, että otat vain aikataulussasi lapsen vaatimukset (ruokailut, vaipanvaihdot yms. tauot) huomioon.

    • noin pienen kanssa

      En itse näkisi syytä lähteä noin pienen kanssa "Tukholmaan". Eihän tuon ikäinen tajua matkasta vielä mitään. Odota pari vuotta, niin leikki-ikäiselle voi jo näyttää eläintarhaa, leikkipuistoja, satupaikkoja jne.
      Mielummin lastenhoitaja mukaan, joka voi olella vaavin kanssa hotellissa sillä aikaa kun vanhemmat vähän rentoutuu tai lapsenhoitaja kotiin ja vauva jää kotiin!

      • lillilalli

        Voihan sitä tietysti lapsen kanssa oleskella vain neljän seinän sisällä, mutta meillä lapset ovat pienestä pitäen kulkeneet Tukholmanreissuilla mukana.

        Reilun vuoden ikäiselle ei ole vielä paljon näytettävää; noin vuoden päästä junibacken on varmaan mukava vierailukohde.

        Kesällä olimme silloin alle vuoden ikäisen lapsen kanssa ja oleskelimme ulkona leikkipuistossa, mutta muuten vauva kulki mukana kaupoissa yms.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      85
      3617
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      81
      3260
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      3092
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      70
      2740
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      44
      2242
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      65
      1822
    7. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      27
      1799
    8. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      35
      1755
    9. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1709
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      60
      1668
    Aihe