Ihanko totta

Kuulin maitokaupasta, että Suomen suurimman verkkoyhtiön keskustelupalstoilla oli eilen peräti yli 14.000 uutta viestiä! Onko se ihan totta?
6226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Aivan totta se on. Varmistin asian tänään hierojalla käydessäni! Kas! Aivan tuntuu totta asia olevan!

Äänestä

Mielestäni kovin on vähäinen määrä tuo maitokaupasta kuulemasi tieto! Hevostalleilla tiesivät, että Suomen suurimman verkkoyhtiön keskustelupalstojen normaali päivittäinen uusien viestien määrä pyörisi noin 30.000 viestin kantturoissa. Lieneekö saamani tieto liioittelua?

Äänestä

Kovin olet pienen määrän maitokauppatietona saanut. Lienee paikallaan valaista asian todellista laitaa. Suomen suurimman verkkoyhtiön keskustelupalstojen päivittäinen uusien viestien määrä on todella keskitasoa 30.000 uutta viestiä per päivä. Poikkeuksia tekevät vain ne päivät, jolloin kyseisen suomen suurimman verkkoyhtiön keskustelupalstojen ikäryhmäosaston 60 palstan seriffi BilMan on tarmokkaammin innostunut työhönsä ja poistaa noin puolet keskustelupalstoille tulleista viesteistä. Jäljelle jää joskus jopa vain 14.000 viestiä.

Äänestä
  • että hän on mököttänyt koko Joulun!

    Äänestä

  • tuntuu kirjoitti:

    että hän on mököttänyt koko Joulun!

    70 -palstalaisille hyvää joulua ja kuusikymppisten kehoitti lukemaan lakia ja muistamaan hyvät säännöt.
    Niitä on noudatettu, joten ei ole mitään poistettavaa D))

    Äänestä

Syyn toki tiedän luvn vähyyteen. Voin sen toki julkisesti tässä kertoakin.

Luvun pienuus todella johtuu Suomen suurimman verkkoyhtiön keskustelupalstojen ikäryhmät osaston 60 jakeesta. Paikallisella seriffillä Billlä on nimittäin kerättynä aikamoinen joukko meitä Mutt Mummoja. Olemme valppaina ilmoittamaan asiattomista teksteistä oitis, jos ne viittaavat seksiin, uskontoon, politiikkaan. Nämä kaikki toki ovat ihan elämään kuuluvia asioita, MUTTA

Tämän oivakllisen nimen saimme lähinnä elämänohjeestamme: Seksi on ihan hyvä asia, MUTTA... ja sitten kerroimme mitä MUTTA tarkoittaa. Nyt pääsemme helpommalla kun ilmoitamme suoraan Bilille viestin olevan sopimaton.

Näin helppoa se on!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niinkö paljon? kirjoitti:

Kuulin maitokaupasta, että Suomen suurimman verkkoyhtiön keskustelupalstoilla oli eilen peräti yli 14.000 uutta viestiä! Onko se ihan totta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu