Hyvää iltaa uudet ja vanhat!
Näin se meni tämäkin torstai;)
Koko helkutin päivä menny asioilla, työkkärit, kelat.Miten niissä onkin nin hidas palvelu???
Sitten vierailin tänään luontaistuotekaupassa..
Joo, uskon vaihtoehtohoidot herättää kesksutelua, mutta kaikkea pitää kokeilla paitsi...vanha vitsi;)
Ostin havupuu uutetta.Luin jostain terveyslehdestä että syöpään sairastuneet on ottanut sitä ja syöpä on jäänyt nukuksiin yms. Niin jälleen kerran kaadoin sitä suuhuni ihan tehokuurin verran.:)
Antioksidantti pitoista.
Kannattaa maistaa jos siltä tuntuu..
Siinä päiväni on pääpiirteissään...
Mitä muille?????
Torstaipäiväni;)
11
441
Vastaukset
- Bloody Mary
Kiertelin alennusmyyntejä miehen kanssa, ja hän sai uudet housut, itse löysin yhden paitapuseron. Sain myös lisää aikaa opiskelulleni, eli olen muutamaa opintoviikkoa vaille tradenomi. Joku kyseli, mitä sairastan, sairastan myeoloproliferatiivista tautia eli veritautia.
Mutta ei anneta periksi.- ##### ###
'Vakipalstalainen'
olet kir
joittanut kauan tänne vaihdoit nimimerkin siksi en tuntenut.Pysy palstalla vaan sinua tarvitaan. - Elisama
Miltä linjalta valmistut ?
- Raspikurkku
mutta käys tuolla toisella syöpäpalstalla vilkaisemassa keskustelua sädehoidon keskeyttämisestä ja varsinkin mitä nimimerkki ex-säderölli sanoo vaihtoehtohoidoista. Kunhan niiden uutteiden lisäksi otat kaikki hoidot vastaan mitä kliininen lääketiede sinulle antaa. Ei meitä keski-pohjalaisia liikaa ole, ketään ei ole varaa menettää tyhmyyksien takia.
Nyt on tietysti kaikki lehtokurppauutteiden ja naavavellien keittäjät kimpussa mutta onneksi minä olen iso ja ruma mies :-) . No oikeasti, kukin tulkoon uskollaan autuaaksi mutta minä luotan lääketieteeseen. Minulla on todistettavasti syöpä parantunut.Kun hoitalalla olen, mutta mä uskon, että jos ja kun hoidot alkaa niin lisäravinteetkaan tuskin pahaa tekee;)
Liikuntaa, asennetta, ravinteita sekä lääkärien määräämät hoidot niin eiköhän niillä selviä...- Raspikurkku
pikkuhöpäkkä kirjoitti:
Kun hoitalalla olen, mutta mä uskon, että jos ja kun hoidot alkaa niin lisäravinteetkaan tuskin pahaa tekee;)
Liikuntaa, asennetta, ravinteita sekä lääkärien määräämät hoidot niin eiköhän niillä selviä...Kannattaa ehdottomasti keskustella lääkärin kanssa lisäravinteista. Kun minulla on sellainen mielikuva että ne ei hoitojen aikana olisi hyväksi, ruokkivat syöpäsolujakin lisääntymään. Tämä on tosiaan mielikuva eikä fakta mutta se on paras tarkistaa asiantuntijalta.
- Vilma-t
Raspikurkku kirjoitti:
Kannattaa ehdottomasti keskustella lääkärin kanssa lisäravinteista. Kun minulla on sellainen mielikuva että ne ei hoitojen aikana olisi hyväksi, ruokkivat syöpäsolujakin lisääntymään. Tämä on tosiaan mielikuva eikä fakta mutta se on paras tarkistaa asiantuntijalta.
kuuluvat kiellettyjen listalle ainakin tässä sairaanhoitopiirissä, koska ne aktivoivat solujen uusiutumista (myös syöpäsolujen).
- Elisama
Raspikurkku kirjoitti:
Kannattaa ehdottomasti keskustella lääkärin kanssa lisäravinteista. Kun minulla on sellainen mielikuva että ne ei hoitojen aikana olisi hyväksi, ruokkivat syöpäsolujakin lisääntymään. Tämä on tosiaan mielikuva eikä fakta mutta se on paras tarkistaa asiantuntijalta.
No ei todellakaan kaikki sovi kaikkien syöpälääkkeiden kanssa, mutta osalla ei ilmeisesti ole mitään haittaa.
Ei kylläkään ole kovin paljon tutkittu.
Kuitenkin joihinkin syöpälääkkeisiinkin käytetään luonnonaineita ja jotkut ovat perusteeltaan luonnosta.
Ei missään tapauksessa saa lopettaa lääkärin määräämien aineiden käyttöä eikä kieltäytyä niistä, on minun mielipiteeni. - Elisama
Vilma-t kirjoitti:
kuuluvat kiellettyjen listalle ainakin tässä sairaanhoitopiirissä, koska ne aktivoivat solujen uusiutumista (myös syöpäsolujen).
Tarkoitat varmaan vitamiineissakin omin päin otettuja ilman lääkärin ohjeita.
Elisama kirjoitti:
No ei todellakaan kaikki sovi kaikkien syöpälääkkeiden kanssa, mutta osalla ei ilmeisesti ole mitään haittaa.
Ei kylläkään ole kovin paljon tutkittu.
Kuitenkin joihinkin syöpälääkkeisiinkin käytetään luonnonaineita ja jotkut ovat perusteeltaan luonnosta.
Ei missään tapauksessa saa lopettaa lääkärin määräämien aineiden käyttöä eikä kieltäytyä niistä, on minun mielipiteeni.Koska mulla ei vielä ole aloitettu mitään hoitoja niin uskallankohan lisäravinteita nyttenmin sitten ottaa?
On tämä vaikeaa, tämä itsensä hoitaminen:)- Elisama
pikkuhöpäkkä kirjoitti:
Koska mulla ei vielä ole aloitettu mitään hoitoja niin uskallankohan lisäravinteita nyttenmin sitten ottaa?
On tämä vaikeaa, tämä itsensä hoitaminen:)Yleensä saa ottaa jos ei ole jotain kovin eksoottista.
Kuitenkin Mäkikuismaa sisältävät tuotteet jätä pois. Se ei sovi monenkaan aineen kanssa.
Kysy lääkärioltäsi ne käyttämäsi aineet. Hän tietää mitä lääkettä on suunnitellut sinulle.
Tuo käsite lisäravinne on kovin laaja joten en uskalla antaa vastausta kyllä tai ei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.172494Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0162071876Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt1021501Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu571487Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno491416Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas1971277- 941170
Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.1511085Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks17995Kaupunginjohtaja ja kehitysjohtaja erotettava !
Mokia tulee mokien perään. Nyt viimeksi tämä valtavaa mainehaittaa aiheuttanut päätös häätää Mikkeliläiset asukkaat pako136868