Apua Guitar Hero 3 (PC) !!!!

RH1X

Noh, meninpäs ostamaan tuon Gh Kolmosen PC:. Asensin sen pelin siitä CDltä,no problemo. Noh , sitten aloin laittamaan sitä ohjainta kiinni ja siinäne ongelmat sitten alko! Sammutin tietokoneen, (kutenn ohjeessa käskettiin), työnsin johdon usb-paikkaan kiinni ja potkasin koneen päälle. siinä ohjaimessa on se Xbox-merkki, jonka kuulemma pitäs palaa koko ajan. No, se kyllä syttyy mutta se sammuu siinä Windows XP: n latausruudun kohdalla suunilleen. kirjauduin siinö sisään ja avasin pelin. Mutta kappas,se ohjain ei toimikkaan!! Peli ei reagoi mitenkään. Näppäimistöllä toimii. Mikä vikana???!?!

Ja sitten on vielä semmonen ongelma, kun menen (näppäimistöllää..) sinne menuun,sieltä Quick play ja valitsen siitä sitten jonku kappaleen, nii se kappale alkaa, mutta sitä kaulaa ei tule näkyviin jossa ne nuotit tulee! Musiikki soi mutta sitä kitaraa ei kuulu ku ei pysty tietenkään ite soittamaan..mutta ihmettelen ku sitä ei näy missään. Se kestää niin kauan että tulee failed..
Ja jos se jotakin hyödyttää, niin käyttis Ikkunat XP Home basic SP2, ja kone täyttää minimivaatimukset!

Kiitokset jo etukäteen kaikille......toivottavasti saan tänn toimimaan. 300km päästä hain nii ei kovi haluttais enää lähtee takasin viemään..

tsau....POstailkaa..
-RH1X

2

1024

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ----lll

      Mullakaan ei ohjain aluksi tahtonut toimia, boottailin konetta ja irrottelin usbista ja laitoin takaisin jonkin aikaa. Lopulta ohjain alkoi toimimaan kuin itsestään. Kone kiinni ja kitara usbi paikkaan ja kone päälle. Näin ainakin itsellä alkoi viimein toimimaan.

      Sen jälkeen ei ongelmaa ole ollut. Tuosta kitaran kaulasta en osaa sanoa, itsellä kyllä näkyi nuotit vaikkei kitara toiminut aluksi.

    • fsdsdfsafd

      jos tietokone täyttää juuri ja juuri minimivaatimukset se ei tiedä koskaan hyvää,kyseessä on xbox360 käännös eli melko raskas peli.
      Mutta kokeile ainakin virallista patchia ensihätään ja päivitä näytönohjaimen sekä äänikortin ajurit ja myös uusin directx.
      googlella löytyy ratkaisu tuohon ohjaimen ongelmaan tai vaikka suoraan www.afterdawn.com

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      187
      3076
    2. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      64
      2626
    3. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      203
      2240
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      74
      1886
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      102
      1793
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1691
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      104
      1509
    8. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      219
      1176
    9. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1130
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1089
    Aihe