Kannattaako varata lentoliput jo nyt lokakuulle 2008 Suomesta Dallasiin, vai vasta myöhemmin? Tippuuko vai nouseeko lentohinnat yleensä lähestyttäessä matkustusajankohtaa? Tuohon on kuitenkin vielä yli 9 kuukautta aikaa...
Löysin nyt 2 aikuista 2 lasta menopaluun hintaan noin 2700 eur.
Liput nyt vai
2
775
Vastaukset
- JukkSa
...hintoja vielä muutaman kuukauden. Ei sitä ihan viime tinkaan kannata jättää, silloin on sitten pakko ottaa se, mitä tarjotaan. Katsoin yhden haun (vertaa.fi) ja sain lokakuulle hinnaksi 2544 euroa, mutta hinta riippuu esimerkiksi viikonpäivästä, milloin lentää.
- nousee
Kannattaa varata heti jos tiedät ajankohdan. Kuulostaa kyllä kalliille. Oletko harkinnut vaihtoehtoa lentää esim. Nykkiin ja ottaa sisäisen lennon sieltä Dallasiin?
Kannattaa kysyä suoraan jostain matkatoimistosta apua, vaikka joutuu vähän maksamaan väliin, niin löytänevät sen halvimman vaihtoehdon, jos et itse tai joku tuttusi ole haka netistä etsimisessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703540Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483493Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463322- 532769
- 322026
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301952- 481676
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k401675Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961625- 391390