Tiikeri ja ibook

ibook ostaja

Tarvitsisin ehdottomasti mac-kannettavan opiskelu käyttöön. Ja saisin edullisesti uudemman g3 ibookin 900mhz. Kone olisi juuri sopivan hintainen ja sopiva tarpeisiini. Mutta mietityttää tuo tiikeri kun koneella pitäisi pärjätä noin vuosi ja vähän päälle. Kun leopardia ei saa tuohon asennettua niin mites ohjelmistojen tukien laita? Pystyykö tuollaista konetta käyttämään ilma että tulee "softamuuri" eteen ja joku yleinen softa ei enää tuekkaan tiikeriä?

3

332

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • reilu vuosi on ihan turvallinen aika. Yleisten softien osalta ei huolta, eikä useimpien harvinaisempienkaan. Ja koneella on arvoa vielä vuodenkin päästä jos se vain on ehjä ja siisti.

    • ibook ostaja

      Voi mennä offtopiciksi mutta mites tuollainen ibook g3 jaksaa pyörittää xvid tai divx laatuista videota? Kaverin muukaan g3 ei jaksaisi pyörittää niitä hyvin. Tämä kysymys siksi että joudun paljon matkustamaan junalla ja ajankuluksi videoita oli hauska katsella.

      • toimii toimii

        "Voi mennä offtopiciksi mutta mites tuollainen ibook g3 jaksaa pyörittää xvid tai divx laatuista videota?"

        Ihan hyvin ainakin jos ei mitään korkeatarkkuusmateriaalia tarvitse pyörittää. Vanha MPlayer toimii. Akut vaan saattaa olla vanhoissa koneissa kuluneita.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      100
      1713
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      55
      1113
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      437
      1087
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1023
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      801
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      126
      782
    7. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      83
      730
    8. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      698
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      675
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      671
    Aihe