Galluo: 6kk lapsesi koko!!!!????!!

Moikka!

Minkä kokoiset lapsukaiset teillä on/oli 6kk?

Montako kertaa päivässä nukkuvat päikkäreitä ja minkä pituiset?

....=)

Hyvää tuleva Uutta Vuotta!
11972
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

on 8085g ja 69,5cm
nukkuu 2-3 päikkäret päivässä n.2-2,5h, yöunille menään 21-21.30 ja yöllä syödään rintamaitoa pari kerta ja aamulla klo. 8 herätys!

näin meillä, entäs teillä?

Äänestä

oli 6 kuisena 9825g ja 68,3cm, oli iso tyttö käyrien mukaan, mutta nyt 1 vuotiaana menee painon kanssa 0 käyrällä ja pituuden kanssa 2

nukkui tuolloin vielä kolmet päikkärit, aamupäivä: n. 1h, päivä n. 1.5h ja vielä sitten iltapäivästä 30min- 1h
Jaksoi tuolloin valvoa pari tuntia kerrallaan.

Äänestä

Meidän tyttö oli kuukausi sitten 6 kuukauden iässä 70,8cm ja painoi 8040g.

Äänestä

on niin pieni :) 66 cm ja 6700 g. Aamulla nukkuu noin tunnin päikkärit, iltapäivällä noin 2 tuntia ja yöunille n. 21. Herää yöllä 2-3 kertaa.

Äänestä

6kk iässä 72cm ja 9600g. Ja aamulla 2h päikkärit, iltapäivällä tunnin. Nukkumaan klo 20 ja herätys ilman yösyöttöjä klo 8.00. Valvoi pitkiä aikoja kerrallaan 4-5h.

Äänestä

sitten 66cm ja 10.080g
Sillon nukkui ekat päikkärit 11-12 aikaa ja otti 1-2tuntia ja toiset sitten 16-17 välissä n.tunnin.

Äänestä

8505g, 68,5cm...nukutaan aamupäivällä 30min, sitten 13-16 nukutaan ulkona vaunuissa, ja iltasella vielä 30min. ja sitten 22.00 yöunille

Äänestä

meillä pikkumies 69cm 9020g. kahdet parin tunnin päikkärit nukkuu aamupäivällä ja iltapäivällä. yöt tosi vaihtelevia. välillä herää kaksi välillä kymmenen kertaa.

Äänestä

Poika 6kk neuvolassa; 70,6cm ja 9,680kg

Meillä nukutaan 2 päikkärit 1,5h-2,5h
Aamulla ylös 09.00-09.30 ja ekat päikkärit 12-13.
Toiiset päikkärit otetaan 17-18 aikaan.
illalla 21-22.00 nukkumaan ja aamuyöllä joskus 6-7.00 syödään maito ja sit nukutaan sinne 9-9.30

Äänestä

Meidän pikkuneiti on 66cm ja painoa on reilu 7kg...taitaa olla ihan höyhensarjalainen:)

Kahdet päiväunet nukkuu, pari-kolme tuntia kerrallaan...heräilee yöllä tissuttelemaan aika monesti.

Äänestä

Meidän poika taitaa olla aika laiheliini :) 69,2cm ja 7330g. Näyttää kyllä ihan normaalikokoselta ja jäntevältä pojalta, läskit vaan puuttuu...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nessu07 kirjoitti:

Moikka!

Minkä kokoiset lapsukaiset teillä on/oli 6kk?

Montako kertaa päivässä nukkuvat päikkäreitä ja minkä pituiset?

....=)

Hyvää tuleva Uutta Vuotta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu