Kiltit auttakaa!

Tarvisin kipeästi apua/tietoa:
Harrastin jätkäkamun kanssa suojaamatonta seksiä (eilen). Jätkä ei lauennut sisään, mutta peniksen päähän saatoi jäädä spermaa,ku "otimme uusinta kierroksen" lähes heti..
Kuukautiseni loppuivat pari päivää ennemmin kun harrastimme seksiä.
Voinko siis olla raskaana? Pitäisikö hakea katumuspillerit? Minkälaisia sivuvaikutuksia niillä on? Hinta?
Olisin TOSI kiitollinen jos joku vastaisi! (olen muuten jo yli 15 vee, joten saisin ne ilman reseptiä) KIITOS AVUSTA!
101094
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

On hyvinkin mahdollista, että olet raskaana.

Kannattaa hakea katumuspilleri, hinnasta ei ole mitään tietoa, mutta käsittääkseni pilleri pitää ottaa 72 tunnin sisällä yhdynnästä.

Äänestä
  • Munasolu irtoaa juuri nyt ja siittiöt elävät varmaan pitempäänkin.
    Käyttäkää ihmeessä kumia (AIDS) tai pillereitä (ei lapsia).

    Kalliita katumuspillerit ovat, mutta mene käymään apteekissa vielä tänään.

    Ellu 32v

    Äänestä

Ns. varmat päivät alkavat päivän menkkojen jälkeen ja kestävät n. 10 päivää. On siis erittäin epätodennäköistä että olet raskaana. Suosittelisin erittäin lämpimästi kortongin käyttöä. Kyllä se on jätkässä vika jos sen vertaa ei välitä tytöstä että on valmis käyttämään kondomia. Tällöin yhdyntä kestääkin usein pidempään.

Äänestä
  • todennäköisesti ei ole riskiä, mutta...
    Parasta olisi käyttää kortsua ja/tai e-pillereitä. Kortsu suojaa myös taudeilta, mutta paremmalta tuntuu ilman... ;)

    Äänestä

Voit hyvinkin olla raskaana..
Suosittelisin että käyt hakemassa katumuspillerti heti apteekista, hinta on n.11 euroa...
[kallista, mutta on se sen arvoistakin]
Pillerit tehoavat sitä paremmin mitä aikaisemmin yhdynnän jälkeen otat ne.
Ja mitään vARmoJa päiVIä EI ole olemassa!
[..varmoihin päiviin luottaneita kutsutaan nykyään äideiksi ja isiksi.. :)]
Nyt siis vain pikapikaa apteekkiin! :)

nim.merk. kokemusta on

Äänestä

Niin,siis niillä joilla on kokemusta katumuspillereistä, niin minkälaiset ovat sivuvaikutukset.. Olitteko kovinkin kipeitä; esim maha, pää.. tms..

Äänestä
  • itseäni huippasi ja oksetti. ja alavatsa oli ihan sairaan kipeä.

    meni onneks ohi yhessä päivässä..

    varasin muuten seuraavalla viikolla gynegolilta ajan ja hankin e-pillerit. suosittelen sullekkin.

    Äänestä

  • Ei tullu mitään sivuvaikutuksia.

    Äänestä

  • Ei minullakaan ollut mitään sivuvaikutuksia.Menkatkin tuli ajoillaan vaikka niissä luki että saattaa myöhästyä..
    Me emme olleet unohtaneet kortsuu vaan se meni puhki ja seuraavana päivänä piti juosta pika pikaa apteekkiin. nyt olen hankkimassa e-pillerit..suosittelen..

    Äänestä

Vai mitä mahtaa liikkua mielessä, kun naivat ilman suojaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Help kirjoitti:

Tarvisin kipeästi apua/tietoa:
Harrastin jätkäkamun kanssa suojaamatonta seksiä (eilen). Jätkä ei lauennut sisään, mutta peniksen päähän saatoi jäädä spermaa,ku "otimme uusinta kierroksen" lähes heti..
Kuukautiseni loppuivat pari päivää ennemmin kun harrastimme seksiä.
Voinko siis olla raskaana? Pitäisikö hakea katumuspillerit? Minkälaisia sivuvaikutuksia niillä on? Hinta?
Olisin TOSI kiitollinen jos joku vastaisi! (olen muuten jo yli 15 vee, joten saisin ne ilman reseptiä) KIITOS AVUSTA!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu