auttaako

Mulla ollut erilaisia ongelmia neste- ja suolatasapainon kanssa. Kuulin, että Valmarin- niminen neste auttaisi elimistöni tasapainoon saattamisessa.
Onko kiinnostavaa kuulla, onko jollain omaa kokemusperäistä tietoa Valmarinin avusta suolatasapainossa.
2525
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

selviää kun kokeilet itse. Tuotteet vaikuttavat meihin eri ihmisiin eri tavalla

Äänestä

Molkosan on todella hyvä apu vatsan ja suoliston ongelmiin (täysin luonnollinen vaihtoehto), niin ja tietysti se kunnon ruokavalio.

Suola kannattaa vaihtaa Atlantin puhdistamattomaan merisuolaan, joka ei sisällä ylimääräisiä kemikaaleja, jotka saattavat aiheuttaa elimistön alisuolaisuuden, kuten minulle kävi ja miehelleni.

Mieheltäni loppui suonenvedot ja itse sain verenpaineeni kuntoon, kun suola vaihdettiin. Vinkin sain kansanparantajalta, joka sanoi minulle heti nähdessään, jotta elimistöni on alisuolainen.

Kaikenlaiset Jozot, pan-suolat jne... sisältävät paljon lisäaineita ja näinollen ne eivät ole hyväksi elimistölle.

Tässä tietoa molkosanista:

http://www.terveydenhoitouutiset.fi/atv/8.htm

Molkosania saa ihan marketin luontaistuotehyllystä n. 7€ hintaan.

Merisuolaa olen ostanut itse ruohonjuuresta, mutta luulisin, jotta sitä saa esim. luontaistuotekaupoista.

Valmarinista sain itse ripulia, joten se ei sopinut minulle.

Molkosanilla sain myös joskus parikymmentä vuotta sitten vetelät ja liuskoittuneet kynnet hyväksi, kun tuli nuorena syötyä hiukan ykspuolisesti. Kokeilin ensin pitkään jotain kalsium-pii valmistetta ilman mitään vaikutusta.

Eikä kalsiumia kuulemma edes saa syödä, kuin lääkärin määräyksestä, jos on kalsiumin imeytymishäiriö.

Kaverini on menettänyt toisen munuaisensa liiallisen kalsiumin syönnin takia (söi jotain jauhetta). Oli mainosten uhri sillon nuorena parikymppisenä. Hänelle tuli munuaiskiviä ja kasvoivat niin suuriksi, jotta toinen munuainen piti leikata pois.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


valmarin kirjoitti:

Mulla ollut erilaisia ongelmia neste- ja suolatasapainon kanssa. Kuulin, että Valmarin- niminen neste auttaisi elimistöni tasapainoon saattamisessa.
Onko kiinnostavaa kuulla, onko jollain omaa kokemusperäistä tietoa Valmarinin avusta suolatasapainossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu