Baan Chai Talay

onko kellään kokemuksia ko huoneistohotellista? Keskustaan on 4km ja hotelli on Khao Takiabian rannan liepeillä. Millainenhan on ko.ranta?
2473
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jossa ihmiset kuljeskelivat uikkareissaan, jonkin verran näytti kulkevan myös kaupustelijoita. Oletettavasti kulkijat olivat lähihotellien asukkeja. Yleiset rannat ovat kaukana, joten rauhassa saa olla etenkin, jos pysyttelee hotellin omalla puutarha- ja allasalueella, jotka olivat mielstäni hyvin viihtyisät. Mereen voi tietysti halutessaan pulahtaa, muutama porrasaskelma vain. Yksi hotellin vartijoista oli aina rannalla, kuten molemmilla puolilla olevien hotellien alueillakin.

Äänestä
  • Aloittaja

    Kiitos tiedoista. Olen seurannut keskustelua Hua Hinnin siivottomista rannoista mutta tuohan kuulostaa hyvältä.
    Siis kannatti maksaa asumisesta vähän enemmän.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_5668391 kirjoitti:

onko kellään kokemuksia ko huoneistohotellista? Keskustaan on 4km ja hotelli on Khao Takiabian rannan liepeillä. Millainenhan on ko.ranta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu